| anonim_4396 a întrebat:

Vreau detalii despre Fazele lunii in 2009 in noaptea 24.01.2009-25.01.2009.

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Si pentru ca m-ai facut curioasa, am citit intrebarile si raspunsurile tale... Ai raspunsuri la care ai MAI MULTE voturi de nefolositor, respectiv retardat, deci nu te voteaza doar o singura persoana! In plus, ai si multe intrebari foarte tampitele, nu doar raspunsuri!

3 răspunsuri:
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Aceste 2 zile se afla la jumatatea fazei de ultimul patrar, dupa care de pe 26 ianuarie incepe luna plina in jurul orei 9 AM

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Pai Draga mea Alessa, cum sa-ti raspund eu tie pentru ca sunt convinsa ca la mine te refereai in aceasta postare de mai sus. care nu are nici o legatura cu intrebarea. Eu am pus astfel de intrebari tampite ca sa poti raspunde tu. Si cum la o intrebare tampita vine un raspuns la fel de tampit, concluziile te rog ca sa le tragi tu. Eu cum sa iti spun, ma amuzi foarte tare, si chiar te vad o fetiscana frustrata care probabil isi ascunde acneea sub diferite poze care nu iti apartin asa cum spunea un utilizator al acestui sait si care iti este rusine cu propria persoana. Ca sa te votezi singura nu mi se pare asa un lucru inteligent ci din contra. Nu uita ca si tu ai destule voturi retardate deci nu cred ca ai putea ca sa razi de altul. Si cum sa-ti mai spun, putin imi pasa ca ma votezi tu sau nu atat cat vei fi frustrata in continuare. La cat vad ca stai pe net ca sa te lupti sa prinzi un loc fruntas cred ca altceva mai bun nu ai de facut decat sa vanezi cat mai multe intrebari. Iti propun sa cauti sa stai mai mult prin preajma unui barbat (daca si el accepta asta bineanteles) si sa te mai descarci de rautate si ura catre semenii tai.
Si acum Iubita mea Alessa, te rog sa ma scuzi ca nu pot sa mai stau cu tine la taifas, dar trebuie ca sa ma duc sa-l intampin pe sotul meu care tocmai a sosit de la servici si sa ne bagam in pat ca maine este Luni si ma trezesc devreme ca sa-mi duc fiul la gradinita.

Iti doresc sa ai o noapte la fel de placuta ca a mea si vise cat mai diverse!

Acum draga utilizatorule, cred ca ai destule detalii despre aceste nopti in descrestere.

| smeralda a răspuns:

Luna este in scadere - si anume, cu doua zile inainte de Luna noua (momentul in care luna nu se mai vede pe cer si din care (moment) incepe sa creasca ). In India aceasta noapte se numeste Noaptea lui Siva si este considerata sarbatoare.