| Greceanu_Elisa_1993 a întrebat:

Cum ne influenteaza fazele lunii?

Răspuns Câştigător
| ℬℯℓιℯvℯ a răspuns:

Luna este astrul care se afla la cea mai mica distanta fata de planeta pamant si influenta acesteia asupra organismului si vietii noastre se resimte in fiecare secunda chiar daca constientizam acest lucru sau nu. In astrologie, luna este asociata principiului feminin si implicit fortei psihice, echilibrului, sensibilitatii, inconstientului sau fragilitatii. Asemenea femeii, luna are propriul ciclu de viata, strabatand patru intervale intr-o perioada de 28-30 de zile!

| Greceanu_Elisa_1993 explică (pentru ℬℯℓιℯvℯ):

Ce raspuns corect.foarte corect! bravo, Teuza645, ai luat funda

8 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Dacă ești prost îţi afectează prostia, dacă nu, nu. *sarcasm*

| Forev3rAlone a răspuns:

Eu una haba nu am.Nici nu stiu daca ne influenteaza.
Nu o lua ca pe o jignire sau ceva, dar cred ca te-ai uitat prea mult la H2o. happy

| Greceanu_Elisa_1993 explică (pentru Forev3rAlone):

Nu,nu ma uit.am si uitat...dar ciar ne influenteaza..va voi spune un pic mai incolo.cel mai bine, si foarte corecte a raspuns Teuza645.nu va sup, va rog!

| Gabriello02 a răspuns:

Nicicum.

| ℬℯℓιℯvℯ a răspuns:

Ms

| Greceanu_Elisa_1993 explică:

Multa lume crede ca pe Luna pornesc forte coplesitoare si,totodata, nelinistitoare. Oamenii de stiinta au descoperit, intr-adevar, noi si fascinante legaturi intre Luna, om si natura.Cum ne influenteaza fazele lunii:Luna noua stimuleaza cresterea si vitalitatea, este vremea ideala pentru orice inceput, pentru o dieta sau o cura de slabire. Acum este momentul pentru cel mai propice pentru impacari si meditatie-dar si pentru a plivi buruienile.Luna in crestere.Deciziile luate in faza de Luna noua se pot schimba, sunt favorizate acumularile si construirea.Se refac fortele.Propice pentru cresterea vitelor, afacerilefinanciare si claditul caminului.Plantele cresc mai bine.Luna plina.Are cea mai puternica actiune, totul devine mai intens, mai abundent. Favorizeaza recolta de miere si conservarea legumelor si fructelor.Atentie:cand e Luna plina, certurile pot deveni rapid violente.Luna in descrestere. Faza de usurare, balastul este aruncat.ste momentul potrivit pentru a scapa de probleme-indiferent ca sunt fizice sau sufletesti-si pentru relaxare.Sunt indicate operatiile si tratamentele stomatologice.