| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi deschid un magazin si vreau sa imi cumpar o casa de marcat din anglia. Pot sa o inregistez in romania?

3 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Casa de marcat poti sa o cumperi de unde o doresti tu, pe urma trebuie sa mergi la Administratia Financiara sa o inregistrezi (asa se procedeaza ca orice casa de marcat indiferent de unde e cumparata).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da! linistit, dar ai grija unde!happy

| Creiot a răspuns:

NU!
Nu poti face asta pentru ca trebuie sa fie o casa avizata de Ministerul Finantelor, trebuie sa indeplineasca anumite standarde conform cu legislatia in vigoare si in plus de astea trebuie sa fie in Romania o firma specializata si avizata sa service-eze casa respectiva de marcat. MAi bine iti cumperi una direct din Romania daca vrei sa eviti neplacerile.