| Ralucaaa6 a întrebat:

Vreau sa imi vand calculatorul. Am tot la el: unitate, monitor(lcd) cu boxe incorporate, tastatura, mouse. Problema e ca nu stiu cum sa il pun pe un site. Adica nu stiu ce date trebuie sa scriu despre el si de unde sa le iau. Si nici nu stiu ce pret sa ii pun.
Imi explica cineva ce trebuie sa fac?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy
-procesor
-placa de baza
-placa grafica
-placa de sunet
-memoria
etchappy
Intra : Start-Control Panel-System acolo gasesti ceva datehappy Daca ai nelamuriri intreaba-ma! O zii bunahappy

| VasiDobie a răspuns:

Buna,scrie ce cel mai important si anume ce memorie RAM are, numele procesorului, placile cum se numesc(in special placa video), numele monitorului al tastaturii, mouseului.

| AncutaM a răspuns:

Scrii ce ai scris si aici plus alte cateva detalii gen pentru ce a fost folosit, cat timp etc. Legat de pret, vezi si tu pe siteurile de profil cam cat costa calculatoarele cu configuratii similare cu al tau.

| george_3250 a răspuns:

Pai spune si tu ce piese ai in el, si dupa poate o sa imi dau cu parerea.
Intra pe tocmai.ro.olx.ro si pune-l acolo.

| Ralucaaa6 explică (pentru george_3250):

Pai nu stiu de unde sa le scriu. Nu le am cu astea. :-s

| george_3250 a răspuns (pentru Ralucaaa6):

Apesi click dreapta pe my computer si ai acolo properties.

| Ralucaaa6 explică (pentru george_3250):

System: Microsoft Windows XP
Professional
Version 2002
Service Pack 3
Computer: Intel(R) Celeron(R)
CPU 430 @ 1. 80GHz
1.81 GHz, 512 MB of RAM
Psyhical Address Extension

| george_3250 a răspuns (pentru Ralucaaa6):

Da-l cu vreo 8 milioane jumate, este doar o parere, faci cum vrei.

| victor30 a răspuns (pentru george_3250):

8 milioane un celeron dual core la 1.8 ghz cu 512 ram? glumesti? nici 400 ron nu primeste pe el.

| victor30 a răspuns (pentru george_3250):

Poti incerca cu 500 ron sa dai anunt. Nu cred ca primesti mai mult pe el, gasesti la acelasi pret pe site-uri de SH cu garantie 1 an.