| CARMENCITA a întrebat:

Vreau sa-mi fac un card si pe viitor un credit si nu stiu ce Banca sa aleg. Ce Banci imi recomandati care au dobanzi mai mici, care accorda credit si la un salariu mai mic si unde angajatii dau informatii clientilor cum trebuie ca cineva a mers la o banca pentru un card si nu i-a spus de la inceput toate actele care ii trebuiesc si a durat vreo luna pana ia aprobat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti uita la dobanzi pe finzoom.ro si poti verifica dobanda la un credit la toate bancile, introducand datele cerute in tabel, aici: http://www. finzoom.ro/Credite/credite-nevoi-personale.aspx. Mai multe banci, printre care BCR, fac card fara a cere comision si ai nevoie doar de cartea de identitate si sa completezi o cerere. Numai bine!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

"Padure fara uscaturi nu exista "! ---orice banca are tot felul de angajati : unii mai competenti altii mai putin!
Orientativ, in privinta creditelor si a dobanzilor aferente, poti face comparatii a ofertelor de la mai multe banci folosind optiunea " cauti un credit " de aici : http://www.conso.ro/ --- urmatorul pas, te duci personal la banca aleasa ca sa te lamureasca asupra conditiilor.
Daca doresti un card pentru cumparaturi in rate, "Credit Europe Bank " este cea mai buna ( parerea mea!) caci au doar un singur comision de 40 lei/an si o retea de parteneriate( magazine de unde poti cumpara in rate ) foarte consistenta. Numai bine!

| andreeadragutza22 a răspuns:

Raifazenbank sau ceva de genul e cea mai buna banca poti sa iti faci si pe locuinta si primesti bani chit ca nai casa acum insteleggi? funda?