| CBits a întrebat:

Vreau sa vand un domeniu, cartoon-bits.com se numeste cine este interesat sa imi faca oferte

10 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Da si tu detalii. In principiu, daca l-as vrea, as sta pina expira si l-as cumpara la pretul care e, vreo 10 dolari...winking

| CBits explică (pentru KodrutZ):

Si tu crezi ca sunt asa de prost sa il pierd, are cam 1000-1500 de vizitatori unici pe zi...e un tracker pentru copii de desene animate si este ideal sa deschizi un magazin online, etc utilizatorii care acceseaza situl au in medie 20- 40 de ani

uite si niste statisticii
http://www.statscrop.com/www/cartoon-bits.com

| KodrutZ a răspuns:

Nu ai pierde mare lucru... PR 0, trafic pe la 500 pe zi, nu 1-2k... ete: http://www.siteprice.org/website-worth/www.cartoon-bits.com, si inca SitePrice le supraevalueaza bine de tot (www.applemadness.com la 1887 de dolari sau www.thedreamsoul.com la 3656, ambele ale mele, daca ar fi sa le dau la juma' din cit zice el, le dau in secunda doi).
P.S. Ai avea sanse bunicele sa vinzi baza de date cu utilizatori.;)

| CBits explică (pentru KodrutZ):

O sa gasesc eu sa vand domeniu la un pret acceptabil...si baza de date nu o vand...am mai primit oferte de gen

| KodrutZ a răspuns (pentru CBits):

Ce inseamna la tine pret acceptabil in cazul de fata?

| CBits explică (pentru KodrutZ):

Fa-mi o oferta acceptabila si cat se poate de serioasa si vorbim, daca esti interesat.

| KodrutZ a răspuns (pentru CBits):

N-am timp sa ma ocup nici de domeniile mele, iar trafic nu fac. Intrebam partial de curiozitate, si partial fiindca stiu indivizi care ar putea fi interesati dar nu intra pe TPU.

| CBits explică (pentru KodrutZ):

Undeva de la 250-300 de euro

| KodrutZ a răspuns (pentru CBits):

Uite, pina una-alta poti incerca sa il pui in vinzare si la http://www.protrada.com/. Prin ce l-ai cumparat? GoDaddy/Namecheap/etc, sau vreo dubiosenie de firma romaneasca?

| CBits explică (pentru KodrutZ):

Mersi de sfat, si l-am cumparat prin swvps o firma din state