| Denysa-Myhaela a întrebat:

A murit Gheorghe Dinica! Dumnezeu sa-l iertecrying

17 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Asa cum spunea azi cineva pe un post de televiziune: Dumnezeu isi face teatru in Rai.
Pacat! Ar fi trebuit sa ni-l lase noua.
Gheorghe Dinica (impreuna cu alt monstru sacru, Marin Moraru) mi-a deschis sufletul, acum mai bine de 20 de ani, pentru teatrul absurd. Au fost magnifici in "Asteptandu-l pe Godot" de Samuel Beckett la National.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

A fost un actor si un om deosebit, s-a dus pe alta scena unde alaturi de actorul Nicu Constantin sa isi joace rolurile in continuare. Dumnezeu sa-i ierte!

| SweetCandy a răspuns:

Dumnezeu sa-l ierte! si ii multumim pentru tot ceea ce a facut pentru teatru si film!

| Ana_6509 a răspuns:

A fost un actor de milioane. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

| Bishop a răspuns:

Da, pacat.

r.i.pe.

| larisa_6959 a răspuns:

Dumnezeu sa-l ierte... pacat sa vezi cum se duc adevaratele valori romanesti...

| viatadecacatt a răspuns:

Pacat de el, era un actor deosebit!
Dumnezeu sa-l ierte!

| Gabystelistu95 a răspuns:

Stiam sad nu imi vine sa cred, Dumnezeu sa il ierte crying

| Gregory a răspuns:

Odihnească-se în pace!

| gossipgirlxoxo a răspuns:

Imi pare tare rau. Dumnezeu sa-l ierte cryingcryingcrying

| criss86 a răspuns:

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca! sad

| deleuandrei a răspuns:

Sa-i fie tarina usoara sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu sa-l iertecryingnu pot sa nu scap o lacrimacryingpentru un mare actor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare pacat...mare actor...mare tragedie... Dumnezeu Sa-l Odihneasca...Pacat...Asta pentru ca a vrut si eu sa castige mai mult...pentru ca salariile de la teatru sunt foarte mici... Mi-au dat lacrimile cand am auzit... Sper sa se renunte la facerea telenovelelor romanesty cu actorii care au o varsta inaintata...pentru ca nu am vrea sa pierdem si altii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa se duc oamenii:-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

straight face a jucat in inima de rrom?straight face[nu m-am uitat. nu mi-a placut]
stiam numai de weekend cu mama.

| poechce a răspuns:

Dumnezeu sa-l ierte!
Stim ca acolo unde este acum, ne vede si ne multumeste pentru toate aplauzele si laudele aduse dansului!
Un mare actor ca Gheorghe Dinica va ramane vesnic in sufletele noastre.

Pacat ca mor toti cei ce ii aveam de valoare in aceasta tara mizera.