| blonda_9284 a întrebat:

Am gasit anul trecut din intamplare pe net o poezie. Nu-mi amintesc cum se numeste si nici autorul care a scris-o. Stiu doar cateva versuri pe sarite...Viata este 1 impartit la 2/ Jumate se pastreaza, restul la gunoi. / Viata este sfera, cercul si patratul, / Cautand prin ele aflii rezultatul... Imi poate spune si mie cineva cum se numeste poezia si cine a scris-o?

Răspuns Câştigător
| izvordemunte a răspuns:

Se numeste "Eu la patrat", scrisa de Ionut Caragea.
O gasesti aici: http://mail.ev.ro/sectiuni/poezii/article/?id=994