| anonim_4396 a întrebat:

Ati folosit vreodata zineryt pentru cosuri? v-a ajutat? cat timp ati folosit?

44 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu una nu am folosit dar cred ca mai bine intrebi un dermatolog ce ar trebui sa folosesti. el iti va recomanda ce este mai bine pentru tine.big grinhappysucces!

eileen
| eileen a răspuns:

Aveam intr-un timp cosuri, in adolescenta si am fost la dermatolog, recomandandu-mi Zynerit. Folosisem toate cremele existente pe piata si nimic nu m-a ajutat. Trebuie sa recunosc ca in cateva zile nu mai aveam cosuri, dar mi-a lasat urme pe fata, probabil mi-am dat cu el si pe zonele curate si cum actioneaza foarte puternic si adanc, normal ca m-a nenorocit. Dupa un timp nu se mai vedeau urmele asa bine, dar... nu il recomand.

| DiMoDi a răspuns:

Dacă nu e o acnee rebelă ci acnea puberală de care au parte mai toţi adolescenţii, eu zic că e suficientă igiena zilnică şi abţinerea de la "zgândărit" coşurile care apar (şi evident abţinerea de la farduri în perioadele de erupţie). Dacă se îngroaşă gluma, eu recomand remediile naturiste care dacă nu ajută, măcar nu dăunează( a se înţelege "suprainfectează")... Recomand cu toată căldura soluţia de aloe-vera, comercializată de Forever Living Product, numită "Activator". Costă 15, 3 euro (cca 60 ron), un flacon de 100 ml. Pare mult, dar având în vedere cât de eficace este, precum şi faptul că este utilă şi în multe alte probleme (de vedere, de dureri dentare, de epistaxis, de răni superficiale, chiar si pentru calmarea colicilor biliare sau renale), eu zic că nu ar trebui să lipsească din nici o casă. La mine, de când am descoperit-o, e nelipsită!

| Lime a răspuns:

Unu la mana in caz ca folosesti si iti apare ceva pe fata du-te la farmacit sau la medic si spune-i, arata-i. te va ajuta. doi la mana zinerytul este pentru cazuri "mai grave". daca ai 2-3 cosuri pe frunte si 1 pe obraz sau cine stie pe unde mai bine incerci sa pastrezi igiena zilnica si iti vor trece happy Eu una folosesc de 3 zile si deja au aparut rezultatele. Nu imi vine sa cred atunci cand ma uit in oglinda laughing pentru ca de mult timp (poate chiar de un an daca ma gandesc mai bine) incerc sa scap de ele, pastrandu-mi igiena fetei. Dar nu am reusit cu nici un produs cosmetic, cu lotiune tonica purifianta, gel exfoliant, masti, de toate. Degeaba. Asa ca acum folosesc Zineryt si se pare ca merge happy Sora mea a folosit si a functionat la ea.

:*

| nicp a răspuns:

Eu am folosit. Intr-o seara zineryt, in alat seara skinoren si a trecut acneea. Am folosit cam 5 luni. Am luat sub indrumarea unui dermatolog.

| DenissaDeea a răspuns:

Nu am folosit zineryt! dar am folosit alte produse pentru cosuri cumparate din farmacie si am fost foarte multumita. dar mai nou am vazut ca au aparut in farmacii un alt produs mult mai bun(curativ)stiu doar ca i-am cumparat surori mele dar nu mai stiu exact denumirea produsului si are un efect mult mai bun...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am folosit, m-a ars, nu in primele dati, nu mi-am dat cu mult dar probabil am facut o alergie ceva la el... numai eu stiu ce arsuri am avut sad si mama care m-a ajutat.
Semnele de "vindecare" s-au vazut dupa primele aplicari, pentru ca el ususca cosurile nu le trateaza pe termen lung, daca nu il vei mai folosi cosurile vor aparea din nou, din pacate. Mie mi-a fost recomandat de dermatolog dar nu m-a dat pe spate, doar m-a ars. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nicole... o intrebare happy
Ce gust are ceaiul de urzica? E "comesibil" sau chinuitor?
Mie nu prea imi plac urzicile dar ma gandeam sa incerc leacul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o minune... in 5 zile nu am mai avut niciun cos.incercati cu incredere!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De abia azi mi-am luat zynerit.Si eu as vrea sa stiu mai multe despre aceasta solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o intrebare. A folosit cineva Skinoren? Ce dif e fata de Zynerit? Eu le am luat pe amandoua sperand ca o sa ma ajute!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, am folosit dar m-iau aparut niste burbunele pe fata.straight face. si nu stiu cu ce sa le tratez.ma puteti ajuta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum mi-am luat si eu zineryt si nu stiu ce sa zic de el. dupa ce am vazut raspunsurile voastre as vrea si eu sa il incerc. eu nu am o acnee foarte urata, dar nu pot sa spun ca nu am cosuri. as vrea sa scap de ele, si cred ca zineryt ma va ajuta. este adevarata faza cu ceaiul de urzica?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu l-am cumparat fara prescriptie medicala si m-a scapat de toate cosurile... aveam pe frunte si pe barbie si toate mi-au disparut am folosit 3 flacoane, este foarte bun...vi-l recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da am folosit si e chiar bun... dar rezultatele se vad dupa 2-3 saptamani dupa folosire

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si m-am preocopsit cu un fel de foliculita asa cum au copiii mici, cred ca solutia e prea puternica pentru tenul meu, acum sper sa scap de miile de punctulete rosii care mi-au aparut pe frunte.Solutia este buna pentru cei cu probleme mari ale tenului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Recomand si eu zineryt, este foarte bun. Se aplica de doua ori pe zi " dimineata si seara "

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da am folosit... dar folosesc de 3 saptamani si a dat foarte putin rezultate... dar e un produs exceptional.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am folosit clerasil, cutaden, skinoren si acum zynerit. nu pot sa spun ca nu m-au ajutat primele 3. aveam fata curata o zi doua, apoi iar apareau cosurile. tot asa. Acum folosesc Zineryt de 2 zile. inca nici-un rezultat... doar ca imi simt fata mai uscata si mai stransa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E am cativa cosuri pe fata, si am cumparat acum zineryt, sa vad cum e happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu am folosit niciodata zineryt si nici nu stiu cum este! asa ca vreau si eu sa aflu in cat timp in va trece cosurile!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am folosit zynerit...eu am 12 ani si aveam cosuri am folosit multe produse dintre care doar zynerit sia facut treaba ca lumea, si m-a ajutat! eu vi-l recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe la varsta de 14 ani aveam si eu ffff multe cosuri si mi-a recomandat o matusa care este farmacista Zineryt. Mi-au trecut cosurile intr-adevar, dar am folsit din abundenta, adica cateva luni si nu isi mai facea efectul.Am inteles ca se foloseste doar vreo 2 luni dupa care se face pauza.Bineinteles ca mi-au aparut din nou cosuri si la menstruatie aveam dureri f mari, asa ca m-am dus la doctor, mi-am facut analizele la sange si mi s-au dat antoconceptionale, Yasmin parca se numeau. Le-am folosit vreo 2-3 luni si de atunci nu mai am absolut nicio problema, doar in perioada menstruatiei imi mai apar 1-2...Deci va recomand sa va faceti analizele intai.

PS:Acum am 18 ani si de 3 ani nu am mai avut probleme cu cosurile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am folosit si ink mai am putin din el.momentan am folosit doar 5 saptamani.si chiar sia facut efect.se sp ca pentru a disparea tot trebuie sa. l folosesti 10/12 sap. o sa mi-l cumpar din nou pentru ca este un medicament foarte bun.TRAIASCA ZINERYT!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zinery e foarte bun. mi l'am cumparat acum 2 saptamani. m-am dat cu el si imi usuca cosurile, se pune pe cosuri o piele alba dar nu se obs. mi l'ea uscat putin si nu mai am asa de multe si ce e mai bine e ca nu m'ai sunt asa de rosii si mari. e foare bun dar trebuie sa ai grija sa il folosesti doar de 2 ori pe zi, eu m-am dat si de 3-4 ori si mi sa uscat pielea mai tare si coaja aia alba se vedea tare.si inainte sa aplici sa iti stergi fata cu o lotiune de curat fata.este la Avon, e foarte buna.mananca fructe multe si bea apa macar 1, 5l pe zi ca sa se elimine toxinele si sa nu pui mana pe cosuri ca se infecteaza.succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E cat d cat bun... da tot ramai cu cosuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de ten, dar ar trebui sa treaca.insa trebuie sa-ti limpezesti des tenul si sa nu mai pui mana pe el. a, e necesar sa te speli si inainte de culcare ca sanu te culci cu tenul incarcat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Folositi Asterix in combinatie cu Obelix!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Am folosit si eu cateva luni, mi-au disparut cosurile, dar dupa cateva luni au reaparut! Am folosit din nou, dar nu a mai dat rezultatecrying(

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am folosit zineryt... si eu am avut multe cosuri si am baut timp de 15 zile un ceai ii zice,, parul porcului,, asa se numeste se gaseste in farmacie.