| nyco2013 a întrebat:

Bunica mea mi-a arătat ca are un tablou unicat semnat de N.Saftoiu 1976, credeți ca valorează ceva? Ea l a primit de aproximativ 20 de ani și persoana care i l a dăruit i-a spus ca valoarea foarte mult ...As vrea sa știu cum pot sa îl vând și cam cât valorează, va mulțumesc!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

1.Vezi, in link, o valoare estimata al unui tablou de Nicolae Saftoiu :http://graficante.ro/fise/alis_mai_2_2012.htm. Se pare ca nici nu s-a vandut la licitatia din mai 2017 ( luna si anul decesului acestui grafician!)
2.Incearca vanzarea prin intermediul unei case de licitatii( expertii casei de licitatii vor evalua lucrarea).

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Tablourile se vand prin intermediul Galeriilor de arta. Acolo un specialist stabileste si valoarea sa. Aceasta poate fi un pret de pornire dar nu si pretul de vanzare.