| DariusB1203 a întrebat:

De doua luni m-am apucat de fotografie. Ma interesează sa lucrez ca fotograf secundar. Ideea este ca nu știu cum sa vorbesc cu un fotograf dacă pot sa lucrez pentru el. Dacă știți din proprie experienta, va rog sa ma ajutați.
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

In 2 luni nu prea poti invata despre arta fotografica, doar sa inveti langa un fotograf, nu sa si lucrezi. Iti sugerez sa iti cauti niste cursuri de fotografie si abia apoi poti sa te avanti spre a lucra in acest domeniu. Vorbesc din experienta!
Eu nu am avut nevoie de a face cursurile, desi am inceput singura de a studia plus studiile de la facultate in arta care m-au ajutat pentru compunerea unei imagini, incadrarea, cromatica etc. Am inceput sa am expozitii personale de fotografie si dupa 2 ani sa lucrez alaturi de un fotograf, adica de sotul meu. Amandoi facem o echipa pentru diverse evenimente. Pana sa ajung eu, nu m-am avantat de a lucra cu cineva in acest domeniu, ci am perseverat sa invat mai multe despre fotografie pana am putut sa fiu sigura ca pot.

Succes!

1 răspuns: