| Berk25G a întrebat:

Azi dimineata m-am trezit pe la 7, si pe la 10 am adormit iar. Vreau sa spun ca am visat cred ca cel mai "real" vis de al meu de pana acum. Era vorba de tata care venea cu masina acasa, iar mama m-a strigat pentru ca un soim s-a prins intr-o creanga a copacului din fata ferestrei, apoi a reusit sa se elibereze, mama a deschis geamul, eu i-am spus sa il inchida ca sa nu intre soimul in casa, si l-am inchis eu, soimul era pe pervaz, si cand am inchis fereastra a cazut in jos (eu stau la etajul 2) si cred ca a murit. Apoi a venit un vecin cred, si m-am dus in camera, imi faceam o poza si am vazut ca imi lipseste un dinte, apoi mi-au cazut si altii, si dupa au inceput restul sa mi se farame in gura. m-am speriat foarte tare, si cam atat a fost.
Cine stie, poate sa imi spuna ce simbolizeaza asta?
Dau Funda happy multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Nu trebuie sa te iei neaparat dupa vise, ele oricum sunt haotice.Nu inseamna ca o sa ti se intample lucruri rele, da-le-ncolo de vise.Bafta! happy

| Freya1 a răspuns:

De obicei cand viseI ca iti cad dinti se zice ca iti moare cineva dar eu cred ca ori de la ce ai vizionat ultima oara la tv ori are legatura cu chesti din viata ta care te streseaza cum ar di aspectul fizic etc...nu are o semnificatie anume sunt soar gandurile tale dinaintea somnului sau de pe parcurs

| Mariusflorin2341 a răspuns:

La asta te-ai gândit tu nu simbolizează nimic
Atunci când te gândești la ceva înainte sa adormi asta o sa visezi
Sper ca te)am ajuta big grin

| TheWet a răspuns:

Salut! Nu simbolizeaza ceva anume. Este imaginatia ta, care in vise "zburda" si in vis sunt unele temeri, lucruri care iti plac, sau ambele. Daca e sa arate ceva, este ceea ce tu ai facut in ziua respectiva, sau la ce te-ai gandit inainte de a adormi. Nu trebuie sa te speri, visele pot fii pline de lucruri reale si lucruri imaginare happy