| ANDREEA61541 a întrebat:

Imi puteti spune si mie care sunt cele mai bune creioane de colorat, carioci si markere?
Dau funda la primul raspuns corespunzator.

Răspuns Câştigător
| Anonimus02 a răspuns:

Deci acum cand spui cele mai bune creioane etc poate însemna doua lucruri. Ori vrei sa te apuci de desen de performanta ori vrei ceva calitativ pentru a desena( pasiunea ta). Daca te apuci profesionist atunci trebuie sa stii ca e costisitor. In acest domeniu cele mai bune creioane sunt cele de la faber castell polychromos

https://www.colorit.ro/set-creioane-colorate-polychromos-13743.html

Markerele cele mai bune sunt cele de la copic.

http://www.profiart.ro/catalog/product/set-12-markere-copic-sketch-

Acuma daca vrei sa desenezi doar ca sa iti ocupi timpul nu iti recomand sa te bagi in chestii prea costisitoare. Poti cumpara niste creioane de la bic, herlitz si carioci de la milan sau staedtler. Spor la desenat. Daca vrei sa te bagi in pictură iti recomand acuarelele winsor newton. Le-am cumparat de crăciun si pot sa zic ca isi merita numele. Pigmenti de calitate superioara super buni

https://www.colorit.ro/set-acuarele-winsor-newton-cotman-0390471.html

Si apropo. Site-ul colorit e unul de incredere cu preturi decente

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele de la Maped. Am creioane din clasele primare și au trecut pe puțin 8 ani de atunci. Cariocile la fel, sunt rezistente.

| MedionTcO a răspuns:

Staedler, Faber-Castell sunt foarte bune calitativ. Poti incerca cu incredere!

| Defalucy a răspuns:

Cred că Pelikan.

| ppicopp a răspuns:

Salut, din punctul meu de vedere cea mai bună marcă este BIC. Sunt ieftine, de calitate si uşor de găsit. Baftă!

| BigSmokeBJ a răspuns:

BIC, recomand.