| ramonaan a întrebat:

imi spuneti va rog ce carti as putea citi ca sa-mi imbogatesc cultura generala? sunt la debate si chiar am nevoie de ajutor!
P.S.:debate este un club de dezbateri pe anumite subiecte...pentru asta am nevoie!(pentru cei care nu stiu.)

5 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Crima si pedeapsa-dostoievski
Contele de Monte Cristo-Alexandre Dumas

| foxsilver a răspuns:

Cam toate cartile care fac parte din categoria BELETRISTICA.Nu stiu ce varsta ai,dar una din cartile care cred ca te-ar putea atrage,pentru inceput, ar fi"Shogun"de James Clavell, o carte celebra, ce imbina cultura japoneza cu o poveste de dragoste.
Iti recomand si acest site, unde vei gasi foarte multe titluri de carti celebre, ce nu ar trebui sa lipseasca din biblioteca ta:http://www.superanticariat.ro/......agoste/74.
Tot pentru a-ti imbogati cultura generala, iti recomand sa urmaresti si filme documentare foarte interesante, de pe acest site:http://documentare.digitalarena.ro/
Faptul ca te ingrijesti de cultura ta generala, e un lucru foarte intelept.O sa vezi ca toate informatiile ce le vei acumula, iti vor folosi in viata si vor contribui la formarea caracterului si a personalitatii tale.

| Wøodenpints a răspuns:

O enciclopedie...

| Matei_Pojala_1993 a răspuns:

Nu stiu ceva de jules verne

| Pufulet98 a răspuns:

Incearca Mizerabilii de Victor Hugo.(Les Miserables) e foarte frumos si te va ajuta la liceu.winking