| CiocolataAmaruie a întrebat:

vreau si eu idei ce sa pictez trebuie orice tema.
Funda, restul vot big grin

20 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cel mai simplu lucru pe care il poti picta sunt vestitele vase cu flori. Daca ai putin talent si le dezvolti frumos pe pagina vor iesi minunate.

Nu te complica cu peisaje daca nu te descurci, recurge la ceva simplu care sa apara in plan mare.

La fel de frumos ar parea un cos cu fructe, un cos cu flori...frumos ar fi ca in spate sa para in bataia vantului o perdea care se ridica.

Poti picta peisaje simple, gen: privesti pe geam si vezi in prim - plan ramura unui compac inflorit, faci rama de la fereastra ca a unui tablou, completezi cu ce trebuie la fereastra iar dupa, in prim plan afare jumatate dintr-o ramura de copac iar in spate un peisaj, cum il vrei tu.

Tot peisaj daca vrei, ceva ce ai putea picta mai usor ar fi un bulevard cu banci, il poti face din perspectiva pentru a avea impresie artistica. Pe langa banci adauga copaci, flori si poate si un soare, dar nu intreg daca are lochappy

Baftahappy

| Graphee a răspuns:

O fată stil anime.
Un munte/o câmpie.
Un cireş alături de o privelişte frumoasă.
O frunză care cade.
O floare care se mişcă în vânt (o faci înclinată).
Marea şi soarele care apune.
Înăuntrul unei case, şi să se vadă geamul, iar de-acolo să se vadă un munte, copii care se joacă etc. (iar lângă geam să fie o masă, pe care să fie o vază cu flori)

Baftă!

| BadLuckBryan a răspuns:

Fa portrete

| Awy a răspuns:

Viata fara culori:X::X...in vremea de demult:X... orice idee mai pasionantha:X

| CautNume a răspuns:

Si mie mi-a trebuit odata si am facut astahttp://www.youtube.com/watch?v=t5Sd5c4o9UM... de la minutul si secunda 2:25...a fost super si poti pune foaia pe ecran si dai usor de tot contur ca sa iasa mai bine

| A98 a răspuns:

Eu zic sa pictezi un apus de soare sau oceanul cu delfini si pescarusi sau pur si simplu o floare mare cu petale de culori diferite si niste floricele mai mici in fond sau cum preferi.Bafta!winking

| Uilula a răspuns:

Ziua Copilului
Orasul meu
Casa mea
Eu, in viitor
Vacanta de vara
sunt foarte multe doar ca trebuie sa stii ce sa iti alegi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un peisaj alb negru, cu un soare galben. Doar soarele sa fie colorat.

| justme91 a răspuns:

Dildău?

| hardy1 a răspuns:

Natura statica, pune o floare pe un scaun si picteaz-o.

| catafreestyle a răspuns:

Un peisaj din natura

| Adison a răspuns:

Si mie imi place sa pictez. Cel mai mult imi place sa fac portrete. Eu te sfatuiesc sa pictezi lucrurile care iti plac cel mai mult. Ba chiar poti intra pe youtube si vei gasi acolo multe desene si chiar te invata cum sa le faci. Asta mi-a placut cel mai mult mie : http://www.youtube.com/watch?v=a_h3hyifCsU funda plsss:X ( mai ales ca te-am ajutat prima:D)

| Wally26 a răspuns:

Un castel medieval la asfintit, sau un lac plin de nuferi

| loredana_7444 a răspuns:

Anotimp.flori, fluturi. padure. curcubeu. sunt mii de posibilitati. eu as alege peisaje din natura.

| mOcoOvu a răspuns:

O branza. gen telemea, feta, cash... Sau salam. ( scrii florin sus si salam jos)

| Codrina13 a răspuns:

Peisaj de primavara cu multe nuante cerul( gri albastru verde roz mov )in fine multe, in puncte

| anana1995a a răspuns:

Cauta pe Google niste flori si alegeti de acolo, sau poate animale big grin

| Cureleanu_Iulian_1973 a răspuns:

Poze de nuferi pentru inspiratie: http://www.nufar.ro/foto.html

| AndreiGhita a răspuns:

Ce zici de graffiti? (daca te pricepi) sau Arta moderna. Daca vrei ceva mai conventional, o pajiste cu niste copaci sau o padure. Bafta!

| Dennise_2543 a răspuns:

Poti picta o vaza cu flori; un peisaj de vara, toamna, iarna, primavara, un cos cu fructe, o floare care plange,.