| paulica a întrebat:

Care e cea mai calda culoare?

11 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Galbenul si nuantele lui

| JeSa a răspuns (pentru April):

April,
Bravo!

Paulica,
Acesta iti este raspunsul corect.

Numai bine tuturor!

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

De fapt desi rosul poate parea la prima vedere cea mai calda culoare. Galbenul este de fapt "cea mai calda, cea mai expansiva culoare si poate cea mai insufletita culoare". El este simbolul tineretii si al nemuririi divine. Culoarea stimuleaza sistemul nervos central si amelioreaza digestia, imbunatateste tonusul... Vezi tot ce mai face... si ce indicatii terapeutice are la adresa
http://www.armonianaturii.ro/......56-articol

| scriitor a răspuns:

Culoarea roşie, fiind totodata şi cea care are nivelul energetic cel mai ridicat dintre culorile vizibile.

| pep a răspuns:

E cea care iti place cel mai mult.

| gege a răspuns:

Verdele deschis

| ICanLoveYou a răspuns:

DECI... PORTOCALIU PENTRU CA EL ESTE AMESTECAT DIN 2 CULORI FOARTE CALDE ROSU SI GALBEN

| Ella_6365 a răspuns:

Portocaliul

| anastazzia21 a răspuns:

Eu cred ca portocaliu ceva intre balben si rosu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Galbenul

| Darry a răspuns:

ROSU.