| Adriannae a întrebat:

Care este cartea care v-a marcat, sau v-a pus pe ganduri? funda celei mai bune argumentari.

Răspuns Câştigător
| unbaiat a răspuns:

Carti bune si foarte bune sunt multe si toate te marcheaza cumva si la anumite varste si perioade din viata.De ex o carte citita la 14 ani o poti intelege intr-un fel, recitita la 25 altfel, la 50 din nou diferit(o carte buna nu tampenii). Daca vei citi destul de mult pana la o anumita varsta va trebui sa-ti rezervi ultima parte din viata pentru a le reciti. Vor fi cele mai frumoase carti citite vreodata.

9 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

"Memoriile lui Hadrian" de Marquerite Yourcenar; fiindca autoarea reuseste sa evoce foarte veridic o lume demult apusa:societatea romana in timpul inteleptului imparat Hadrian.

Răspuns utilizator avertizat
| bfvhjcv a răspuns:

Cartea neagra a secretelor de f.e.higgins.
este vorba despre un camatar care "cumpara"secretele oamenilor, si le scrai intr-o-a carte. e geniala carteaa:X:X::X

| 54ndy a răspuns:

Drum neterminat de Brian Frawcett şi cărţile lui Sven Hassel.

| Katy_8817 a răspuns:

"Vraciul"- Tadeusz Dotega Dolega
Aceasta carte este una din cele mai frumoase pe care le-am citit. Este vorba despre sacrificiu, intr-o lume egoista sa reusesti sa oferi iubire tuturor fara sa primesti in schimb nimic placut, doar suferinta si nefericire.
citeste-o nu vrei regretawinking

| Dexteo a răspuns:

Il libro Innfernale (cartea infernului)

| pooffik a răspuns:

Am multe carti care imi plac... una este de exemplu Jurnalele Vampirilor, e super draguta cartea, povestea e misto si te lasa in suspans in anumite momente, cel mai mult mi-a placut volumul 3 despre o fata Elena, e foarte interesant prin ce trece ea si deciziile care le ia. e o poveste intreaga, chiar merita sa o citesti. despre prietenii ei, familie etc si eu credeau ca este moarta, dar ea de fapt traia si era vampir (asta afli prin prima parte a cartii). cred ca daca vei citi cartea iti va placea, mie cel putin mi-a placut, am citit-o pe la inceputul verii, dar inca imi amintesc si cele mai mici detalii. happy

| dulkika a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea de Mihail Drumes.

| Crina_7980 a răspuns:

Of mice and men - în engleză am citit-o, foarte interesantă
şi pînza de păianjen- la fel, de Cella Serghi, e despre viaţă, şi e destul de palpitantă! Adică n-are multe profunzimi că trebuie să stai cu dexu citind-o, e uşoară, de vacanţă.