| robinho17 a întrebat:

Ce culori trebuie sa combin sa obtin mov deschis?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Rosu deschis cu albastru deschis si apoi adaugi cate putin alb pana obtii nuanta dorita. Daca nu vorbesti de vopsea de par happy

10 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Aici gasesti cum sa combini diverse culori ca sa obtii altele :
http://www.fetelespun.ro/articole/tag/culori-complementare/

| trifescugabriela a răspuns:

Mov si alb straight face Ce-i asa greu? raised eyebrows Sau n-ai mov?

| zuzualina a răspuns:

Mov cu alb; movul il obtii din rosu + albastru.

| OnnyMady a răspuns:

Albastru cat mai putin rosu cam dublu cat albastru si alb

Alte răspunsuri
| amytzzu2000 a răspuns:

Rosu, albastru si alb

| Ruxiire a răspuns:

Rosu+albastru in cantitati egale + alb..mult alb

| boris6288 a răspuns:

Albastru si mai mult rosu

| StefyCrina a răspuns:

Albastru,putin rosu si alb. Daca iti iese prea deschis poti sa mai adugi negru, dar foarte, foarte putin!

| Munteanu_Daria_1996 a răspuns:

Rosu +albastru dupa ce le ai amestecat adaugi putin alb depinde cat de deschis vrei sa fie