| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Ce parere aveti despre "Cumintenia pamantului"? Doar mie mi se pare o prostie sa se doneze?

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ar trebui reluat procesul.Proprietarii au fost despagubiti cand Brancusi nu era la cote inalte in intreaga lume.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Idee asa in general de solidaritate a popurului roman e buna, faptul sa aceasta solidaritate duce la imbogatirea unor indivizi nu e o idee prea buna

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu-i prostie, e o mare idiotenie. Smecherii politici au furat opere de arta si relicve arheologice din Ro si le-au vandut si noi trebuie sa platim ca sa aiba ei ce fura maine.

| Gonrax a răspuns:

E o abureală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O nesimtire din partea statului.Asta cred. Daca pana si la copii din centre de plasament le-au cerut sa doneze cate un leu din banii de buzunar, nu ma abtin sa spun ca sunt niste gunoaie cu totii, cei ce au cerut acesti bani. In loc pentru cumintenia pamantului puteau cere bani pentru a construi spitale si scoli sau ceva cu adevarat folositor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un mod bun de a scoate bani de la românii care vor să arate cât de patrioți sunt.

| Juviia a răspuns:

Smecherie in palarie.Da-i in colo ca si pe mine ma enerveaza.