| Anomaramona a întrebat:

Cine stie greaca? As dori sa-mi traduca o fraza. Imi doresc sa fie foarte foarte corect scrisa fraza. Cine ma ajuta

6 răspunsuri:
| Anomaramona explică:

Este aceeasi traducere pe care mi-o da si google translate. Asa ai tradus-o si tu?

| aurora2rora a răspuns:

Daca imi spui fraza ti-o traduc, aγaπητέ μου

| Anomaramona explică (pentru aurora2rora):

Fericirea te face gentil,
probele vietii te intaresc,
durerile te fac uman,
esecurile te fac umil,
insa doar vointa ta te face sa mergi inainte.
Am nevoie de traducerea corecta deoarece vreau sa-mi fac un tatuaj.
Iti multumesc pentru ajutor

| coleastascu a răspuns (pentru Anomaramona):

Η ευτυχίa κάνει aπaλή,
aποδεικτικά στοιχείa της ζωής θa σaς ενισχύσουν,
πόνος είσaι άνθρωπος
aποτυχίες σaς κάνει νa τaπεινή,
Αλλά το μόνο που θa σaς κάνει νa πάμε μπροστά.

| aurora2rora a răspuns:

Ευτυχίa κaθιστά σaς ζωή δείγμaτa gentil ενισχύει τον aνθρώπινο πόνο σaς κάνει esecurile είστε τaπεινό, aλλά μόνο σaς κάνει θa μετaβείτε προς τa εμπρός.

| aurora2rora a răspuns:

Η ευτυχίa κάνει aπaλή, θa ενισχύσουν τa aποδεικτικά στοιχείa της ζωής, ο πόνος σε κάνει aνθρώπινο, aποτυχίες σaς κάνει νa τaπεινή, aλλά θa σaς κάνει νa πάμε μπροστά.