| biwltyad a întrebat:

Cu ce pot continua dacă întru la protecţia mediului la un liceu bun ( Antipa din Brasov)? Am şanse să ajung juriu canin sau să lucrez la asocia chinologica? Sunt foarte pasionată de chinologie. Dacă nu, cu ce se poate continua? Şi ce se poate ajunge? Medic vet? Cum se plăteşte un tehnician ecolog?

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu cred ca protectia mediului are legatura cu animalele de companie. Exista licee de unde iesi technician veterinar. Pentru medic veterinar trebuie sa faci facultatea de profil.
Vezi aici:
http://blog.adrian.mihalcioiu.ro/......panie.html
Informatia asta e cam veche, dar e un punct de plecare.

| Ruxandra15 a răspuns:

De ce ai vrea sa faci Protectia Mediului? De ce nu faci stiinte ale naturi tot la Antipa? Si eu tot din Brasov sunt si vreau mate-info sau stiinte ale naturii.Nu prea mai conteaza profilul de la liceu insa decat protectia mediului sincer stiinte ale naturii deoarece poti face mai multe facultati prima fiind medicina sau bio-chimie