| green6 a întrebat:

Deci, o colega mi-a zis ca se pot inchiria carti cu buletinul, dar nu mi-a spus de unde si respectiva colega esti plecata.
Stie cineva de unde as putea inchiria ( alt cuvant nu prea gasesc ) carti cu buletinul din Bucuresti? big grin

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartile se pot imprumuta (nu inchiria) de la biblioteci si acolo, pentru inscriere, ai nevoie de un act de identitate. Numai bine!

| onasis1961 a răspuns:

La biblioteca naţională.

| Minks a răspuns:

Serios? Nu ai auzit in viata ta de biblioteci? straight face

| yellowalien a răspuns:

Fa-ti un permis la biblioteca si ai sa poti imprumuta carti de acolo. Nimic mai simplu.

| Empathizer a răspuns:

La Biblioteca Metropolitana Mihail Sadoveanu din Bucuresti, str. Take Ionescu nr.4 (strada de vizavi de McDonalds-ul de langa Piata Romana), tel. 021 659 63 30, site web: www.bmms.ro

| Xenya a răspuns:

De la biblioteca se pot imprumuta carti! Se face fisa pe baza de buletin si apoi o sa poti imprumuta cartile dorite!

| kaloma a răspuns:

Sunt mai multe biblioteci cu sectie de imprumut in Bucuresti. iti poti alege de aici:http://www.bibliotecametropolitana.ro/......liale.aspx ai in link adrese, telefon, program.