| Deeutzica a întrebat:

Imi puteti spune si mie o prorecla ma cheama popa andreea alexandra

Răspuns Câştigător
| Ruth_3500 a răspuns:

Hmmm...pai ce spui de Alexa, sau Deea sau Andra sau poti tu pur si simplu sa iti "inventezi " una

14 răspunsuri:
| Traian a răspuns:

Alle. de la alexandra

| MoRtY a răspuns:

Cred ca cea mai potrivita porecla ar fi Adry sau aly bye>big grin

| Roxanne_4260 a răspuns:

Dedee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andrii popa, haiducul.cine trece-n valea seaca, cu hamgerul fara teaca, si cu piptul dezvalit, andrii popa cel vestit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alanap. E cam greu.Incearca Palap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ade

| Cetateanulturmentat a răspuns:

Deea, Alex, Alexa si alte porecle iti pot pune prietenii dupa caracter sau infatisare.

| UnSimpluGand a răspuns:

Popa -popi,
Andreea -ada, deea, ande, andi
Alexandra -alexa, alexuta, alexi, alexandruta

Sper ca ti-am fost de folos

Funda?

| CodRiNitu a răspuns:

"Facalet"!?

| Maryana11 a răspuns:

Ady, Deea, Alexa, etc...

| KungFuFighting a răspuns:

"popeasca"

| cypry a răspuns:

Ada de la andreea

| Ana9696 a răspuns:

Deya deyu

| lapiris a răspuns:

La noi in clasa e o fata pe care o cheama popa andreea si ear o data la tabla si a mai iesit un copil la tabla si incepe sa vb doamna iar copilu zice ce ati zis? si doamna nu vorbeam cu tine vorbeam cu popul, poate sa fie asta