| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune toate genurile de muzica care exista big grin! Funda

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

E greu sa-ti ofer un raspuns perfect corect intrucat fiecare gen muzical are o gramada de sub-genuri (rock-ul are undeva la 130-140 de sub-genuri) dar pot sa iti spun genurile mari:
muzica clasica (/simfonica), neo-clasica, jazz, blues, rock, metal, country, pop(cu destule sub-genuri printre care pop-rock, synth-pop etc), dance, electro (aici iar avem o groaza de sub-genuri, de la trance la dubstep, electropop etc etc), muzica orientala (oriental based : aici intra si manelele) si genul folcloric. Repet, acestea sunt doar genurile mari, daca stam sa vorbim de subgenuri trebuie sa stii ca exista mii.

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Country,house,populara,western,personalizata,pop,rock,rock'd'roll,linistitoare,manele...

| kaBooMx a răspuns (pentru RoboțelulAndroidDinTelefon):

Acestea nu sunt nici macar pe jumatate cate exista. Dubstep Metal Heavy metal, manele, ...si mai sunt multeee