| Albert0994 a întrebat:

Ce culori pot folosi pentru a picta pe lemn ce nu este preparat? Lemnul trebuie preparat obligatoriu? (nu este o icoană)

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Eu am aplicat intai un strat de vopsea pentru fundal, apoi am pictat cu vopsele acrilice obisnuite, in diverse culori; mai exact cu resturi de prin cutiile pe care le avea in garaj.La final poti aplica lac, sau nu. Vopselele le poti combina intre ele, deschide la culoare cu alb sau galben dupa cum vrei.Bafta!

| Albert0994 explică (pentru Mihaela1964):

Mersi mult

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Albert0994):

Cu placere.happy

7 răspunsuri:
| Zabbyel a răspuns:

Dai foc la lemn happy vezi ce culoare prinde rolling on the floor) poate mi te "inspira" laughing

| Albert0994 explică (pentru Zabbyel):

Ha ha de ce răspunzi dacă nu știi despre ce este vorba? te rog nu te mai băga în seamă!

| monicutzaMonicutz a răspuns:

Daca ai fi un pic mai explicit te-as putea ajuta dar nu inteleg la ce te referi...scz

| Albert0994 explică (pentru monicutzaMonicutz):

Păi pe o bucată de lemn șlefuită ce nu este preparată cu nici un fel de substanță (exemplu: grund) ce culori ași putea folosi: acrilic, ulei sau sunt culori speciale?

| monicutzaMonicutz a răspuns (pentru Albert0994):

Nu iti trebuie decat acuarele tempera la tuburi, o pensula buna si putin talent... spor la treaba