| DirtyCow a întrebat:

Salut, TPU, De cand nu am mai pus intrebari aici, asta nu va fi o intrebare stupida sau ceva de care sa faca glume Zappy pe ea(dar nu m-ar supara big grin)

In fine, am reusit s-o iau pe mate info, la scoala o sa facem pe c++ iar eu am lucrat pana acum in c#, asta nu constituie o problema, pentru ca, cum am invatat c# invat si c++ dar adevarata problema o reprezinta biologia(nu am s-o dau la bac) nu am sa fac operatii, nu am sa fac studiul anatomic etc. Am si un profesor care e complexat ca nu invatam si eu as da orice sa scap de ea, pentru ca imi umplu neuronii cu informatie de care nu o sa am nevoie in viata, tot ce am nevoie e putina cultura generala, insa prefer sa scap, nu imi e frica de niste note, fac eu cumva si trec, dar parintii mei sunt "obsedati" de note

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Tocmai te-ai contrazis pe tine insuti. Zici ca ai nevoie de putina cultura generala, dar biologia e o problema pentru tine. Daca vrei cultura generala, afla ca biologia face parte din asta. Poate ca tie nu iti place biologia, dar in viata vei mai avea nenumarate ocazii in care vei avea de facut lucruri care nu iti plac sau pe care poate chiar le urasti. Si nu, nu iti umpli doar neuronii cu informatie de care nu ai nevoie, mai tirziu vei vedea ca are rost si biologia asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa... si intrebarea e?

| katy a răspuns:

Ai spus ca ai nevoie de cultura generala.Biologia contine multe informatii care te ajuta la imbogatirea culturii generale si in plus este o materie usoara si foarte frumoasa. Orice om ar trebui sa stie din ce e compus corpul si organismul lui.

| DirtyCow explică (pentru katy):

Da, dar problema e ca sunt prea multi termeni

| katy a răspuns:

Stai linistit ca sunt mai multi termeni decat inveti la biologie, voia vi-i preda pe cei generali, de care ai sa auzi cel mai des.repeta fiecare termen de 30 ori, pana iti intra in subconstient, o sa iti fie usor sa ii retii pe urma

| DirtyCow explică:

Cum scap de biologie? Asta e intrebarea!