| Vasu27 a întrebat:

Salutare din nou.
As vrea sa incep un curs de limba germana,, EUROCOR"
si vrea sa stiu daca ar fi bine.(prima data la Incepatori si dupa Intermediari).
Cateva pareri as vrea sa stiu de la cei care au facut acest curs deja.Si daca certificatele pe care le dau ei sunt recunoscute in Germania sau Austria s.m.d
Ceau!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ce certificate germanul vrea sai cunosti limba, svabi germani nativi nu au nici o diploma ar fi culmea, totul e sa cunosti lb respectiva am mai vb eu cu de asta cu diplome nu stiau engleza, trebuie sa incepi de la incepator cursul e gratis pe net e unu foarte bun daca vrei til dau, si eu vreau ala intermediar daca il cumperi as fi interesat sa il cumparam impreuna

6 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Nu te statuiesc.mai bine cauti profesori in orasul tau.

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Da,e un curs foarte interesant care te ajuta sa inveti germana pas cu pas si da, certificatele sunt recunoscute. Funda?

| Vasu27 explică (pentru Anonimuuuussssss):

Aha, mersi de informatie dar am aflat acum, am cautat pe forumuri si am aflat ca nu sunt acreditate astea pe online sau corespondenta. softpedia

| Anonimuuuussssss a răspuns (pentru Vasu27):

Online sigur ca nu, credeam ca te referi daca o obtii pe a lor

| Vasu27 explică:

Si nu stii unde as putea face cursul, sa fie acreditat, mersi

| dan80 a răspuns:

Nu Eurocor.
Cursurile online nu sunt recunoscute in Romania. Niunul.
Eu am facut un curs de limba germana acreditat CNFPA (acum se numeste ANC) la Crystal Mind - http://www.limbistraine.eu
Nu mi-a folosit diploma pana acum, dar se spune ca e recunoscuta si in UE.
Succes!