| marsupilami a întrebat:

Salutari TPU. Am un tablou foarte vechi, despre care nu stiu nimic. Ma poate ajuta cineva cu informatii? Acesta este link-ul unde se pot vedea poze.
http://imgur.com/a/ubsnh

2 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Încearcă sa te informezi de unde il ai si cate ceva despre pictor. Așa îți vei da seama daca e valoros sau nu. Din cate am observat e o scena din evul mediu, sau ma rog aproximativ, pentru ca poți vedea in partea stânga un instrument muzical care a aparut in acea perioada, iar tabloul poate sa ilustreze vinderea/ cumpararea unei "dame" de companie ținând cont ca tot in partea stânga se afla restul "haremului". Totuși mi se pare foarte interesant si sper ca te-am ajutat cu cate ceva happy