| Sixtina_Madona_1978 a întrebat:

Scrie întrebarea ta aici... Buna ziua! Revin cu o noua intrebare: De curând am scris o carte de poezii, primul volum, se numește "Cufarul iubirii", este în curs de apariție, autor Cimpeanu Alexandrina. Editura mi-a publicat-o în decembrie 2017. Am primit cod ISBN și cip de înregistrare de la Biblioteca Națională a României gratis. Se poate vedea și în bibnat.ro. cip. Eu doresc sa o comercializez, am tiraj mic, de 20 de cărți, dintre care 7 se vor depune în depozitul legal de carte al BNR. As dori sa știu dacă în afara de codul ISBN și de cip-ul de inregistrare, mai am nevoie și de certificat de acordare a ISBN din partea editurii, (asa cum am văzut ca se da la alte edituri), sau nu, pentru a-mi comercializa cartea, am drepturi totale de autor? Întreb, sa nu fiu luata de cineva la întrebări de ce nu am certificat de ISBN, sau nu am nevoie de asa ceva? Editura care mi-a publicat cartea, nu mi-a zis ca îmi acorda și certificat? Va mulțumesc pentru eventualul ajutor! O zi frumoasa tuturor!

2 răspunsuri:
| Sixtina_Madona_1978 explică:

P.S.: Mi se trimite acasa, o data cu cartile, contractul in original si factura. Oare contractul in original o fi oare de ajuns? Voi ce credeti?

| Sixtina_Madona_1978 explică (pentru Sixtina_Madona_1978):

Mi l-au trimis certificatul de alocare a Isbn in atasamentul online. Semnat si parafat de Biblioteca Nationala a Romaniei. Acum o fi totul in regula, sau nu? Ce părere aveti?