| aaaaneeee a întrebat:

Vreau nniste statusuri dure devil [FUNTITA]

23 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Cant la capsatorlaughing

| andreea_6295 a răspuns:

Un lucru ciudat in vremuri ciudate: normalitate;\

| Stefania96dfg a răspuns:

Http://oinimadouasemnedeinrebare.blogspot.com/ acesta e blogul meu gasessti aici o multimea! daca nu merge pagina cauta blogul O Inima. Doua Semne De Intrebare

| anonimdsfdg45656 a răspuns:

1. Hai cu DND`u ca n-am chef de nimeni 2. DND in traducere pentru tine DO NOT DISTURB! 3. DNFD = DO NOT FUCKIN` DISTURB ME 4. DND si gata fara alte comentarii 5. Lasa-ma. 1. Dumnezeu a dat din cap şi a iesit rock-ul. A dat din mana şi a iesit rap-ul. A început să danseze şi a iesit house-ul si dance-ul. La sfârsit s-a pişat şi a iesit maneaua!

| blue95 a răspuns:

Nu stiu sigur daca acestea sunt asa "DUREdevil". dar iti voi da cateva.
• Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…

• Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

• Cei care te critica nu vor decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata!

• Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului.

• Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.

• Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

• Nu sunt complet inutil…. cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.

• Eu nu sufar de nebunie … ma bucur de ea in fiecare minut.

• Banii nu fac fericirea…. o cumpara gata facuta.

• Fugi de tentatii…. dar incet sa te poata ajunge.

• Inteligenta ma urmareste…. dar eu sunt mai rapid.

• Munca nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risti?

| Aurelia_6050 a răspuns:

Iata aici cateva:
• Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…
• Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
• Cei care te critica nu vor decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata!
• Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.
• Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.
• Nu sunt complet inutil…. cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
• Eu nu sufar de nebunie … ma bucur de ea in fiecare minut.
• Banii nu fac fericirea…. o cumpara gata facuta.
• Fugi de tentatii…. dar incet sa te poata ajunge.
• Inteligenta ma urmareste…. dar eu sunt mai rapid.
• Munca nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risti?

| Xonia a răspuns:

UIte unustraight face
Se scrie Fundita
Nu cum ai scris you
ceaolaughing

| cevazacelamineintorace a răspuns:

Pierdut calm... ofer ignore
in padure cu alune aveau casa 2 pitici vine pupaza si spune dnd ca nu-s aicilaughing laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt dura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 klass

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

Răspuns utilizator avertizat
| pryncesSs a răspuns:

Taccy` dracul.
vorbeste`n punga.
Si phe` urma mi`o day`.mie`winking
Nu esti in stare`.
S vb dspre mine`.
ajea ca s***`o bine`.
Si urca-te` p pereti`.
D invidie`. happy
lol`.laughing)

…->…eu pot sa am o Lume inTreaGa la degeTu` miC … dar Tie curvO un aLT deGeT iti dediC [ __|__ ] •

Sunteti invidioase ca sunt importanta:-J barfa voastra imi da importanta`!

ma simt`bine...ma barfesti`:p inseamna ca eu nu`s oricine`!:p

Cand ma barfesti,imi dai satisfactie...
Cand ma invidiezi,imi dai importanta...
Cand ma copiezi,imi dai valoare...
Orice ai face, pe mine nu ma doare`! \:d/

Draga mea, nu ma privii cu ura...te-a iubit dar...Eu sunt mai buna

E timpu` Sa trec la nivelu` urmator. Ce pacat ca tu ramai la capitolu` anterior

tarfo, ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri rolling on the floor

• Cнiaя ηu`мi ρasă;;] de тiηe; şi de` ρeяsσaηa :] тнa`! σ să` ƒiu;; x мeяeu` aceeaşi → ღ ƒaтнă`;* caяe ƒace exacт >; d< ce vяea` ◇`!

Nu mă interesează ce crezi tu, nu te cunosc;;].E O tara libera.decii. esti liber sa fii prost :*

Ba, intreab-o pe mama ta si zi-mi si mie in ce pozitie se face un copil handicapat ca tine?

dar nu e vina mea ca sunteti la fel de proaste ca fetele de la Indigo.

Degeaba te dai tu scumpa, ca eu te stiu de cand erai la reducere.

Daca nu ai avea picioare ai purta pantofi? Nu! Atunci de ce porti sutien?

Fu-2-10-cur! Sa nu va incalciti mintile va dau un indiciu: engleza.

Cand zic "sa moara mama ta" nu te injur; imi pun o dorinta!

Tu si eu, impreuna mereu, vom trece peste greu. Vreau sa ramai numai al meu!

Neuronul tau infect isi cam bate joc de tine, Cand vorbesti mult fara rost te faci de rusine`!

FUNDA raised eyebrows! :*:*:*

| BissiBee a răspuns (pentru pryncesSs):

Foarte tari laughing de p ce site le'ai luat? thinking

| Elaaaaaaaaaa a răspuns:

Depinde ce fel de statusuri vrei. Uite cateva fara prostii.

• Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…

• Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

• Cei care te critica nu vor decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata!

• Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului.

• Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.

• Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

• Nu sunt complet inutil…. cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.

• Eu nu sufar de nebunie … ma bucur de ea in fiecare minut.

• Banii nu fac fericirea…. o cumpara gata facuta.

• Fugi de tentatii…. dar incet sa te poata ajunge.

• Inteligenta ma urmareste…. dar eu sunt mai rapid

• Munca nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risti?

Sper sa iti fie de folos. Nu uita fundita':*!

| annabetu a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| PROTOTYPE a răspuns:

Nu te pune cu idiotii... Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta!

Viata e plina de ***! Iar u esti viata mea.

Tu esti dovada ca un om poate trai fara creier!

Cand eram mic si ma duceam la nunti babele a luau de obraz si-mi ziceaufrustratedasa ca si u urmezi.Acum am crescut si cand ma duc la inmormantari le iau pe babe de obraz si le spunfrustratedasa ca si tu urmezi! rolling on the floor funditaaaaa plzztongue

| bLow a răspuns:

Am gasit un site destul de bun dupa parerea mea :d www.statusturitraduse.slayslc.com :*

| pissy_3104 a răspuns:

Am eu multe. multe. Funda plzz. apropoo, unele s-ar putea sa se mai repete -->` le am salvate intr-un folder. :*

Am cazut, m-am lovit
Am iubit si-am ranit
Dar te azi e trecut
M`am luptat cu tot ce`a fost mai greu
M`am luptat mereu

| pYsSyK a răspuns:

Si nu te gândi ca e altul mai bun ca tine. Fiindca nu e!

Nu-mi spune mie ca suferi si ca treci printr-o pasa trista ! Daca-ti plânge inima dupa mine,înghite o batista batting eyelashes

Nu vreau sa pun o poveste cu "Happy end!" pe beat,ci vreau una care va dura la nesfârsiiit day dreaming

?i zici ca e prost, dar pentru el ?i-ai pune via?a contra cost !

Mai stii?Îti placea sa o vezi râzând.Ea tot cu zâmbetul a ramas,tu tot cu ea în gând .

Ai vrut sa vezi cum e cu alta?…Acum le ai pe toate! Si daca stau sa ma gândesc…nu-i deloc o drama. Scuza-ma putin,dar…Cum te cheama?

Ea atât zice: Lasa. Nu mai conteaza. Doar cu zâmbetul tau îmi faci via?a mai frumoasa! love struck

Îmi spui ca sunt copilaroasa. Iarta-ma, dar copilul asta n-are timp de-o rela?ie serioasa.

Au crezut ca pot sa ne desparta. ?eapa fraierilor! Ne iubim mai mult ca niciodata.

Telefonul suna într-una dar mai bine îl închid , noaptea asta e speciala , nu vreau sa o stric. !

Arunca-ti toate visele-ntr-o geanta si pleaca! Grabeste-te ca trenul asta nu asteapta.

Poti sa uiti de tine si sa te-nneci în alcool . Stiind ca sufletul nu se vindeca c-un paracetamol.

Strânge-ma în brate si atunci când îti spun : "Lasa-ma, n-o face!"

Traiesc fiecare zi cu un avans d o zi...La maxim sa inteleaga fraieri ! ?

Tu ai invatat-o ca nimic nu se uita, ca nu totul se iarta. Ca mâine e o zi în care poti sa mai gresesti o data!

Stii ca cel mai greu ti-a fost sa-i alegi, acum dispar. Când vezi ca aproape orice prieten se transforma-n adversar.

Ce vreau? Totul. Ca e vorba de tine, nu de altii !

Poti sa suferi, sa disperi sau sa traiesti. Totul are pret, depinde cât platesti.

Era ciudat, dar începeam sa ma obisnuiesc. Oricum , de razgândit nu ma razgândesc.

Poate acum nu ai chef nici sa o bagi în seama, dar daca mâine dispare, ai sa vezi ce mult înseamna !

Un alt apus de soare, fratioare, stiu ca doare tare ! Capu` sus , nu lasa nimic sa te doboare!

Calca-ti pe orgoliu si raspunde-mi la întrebare: " Daca te-as calca si eu pe inima, ce zici, doare ?".

Nu stiu ce respecti tu, eu respect alt nivel. Nu oameni ce în momente grele îsi dau "Refresh" la caracter.

Ramâi asa cum esti acolo în lumea ta. Nu vrei sa schimbi nimic, atunci nu mai schimba !

Pareti frumoase, aproape culte. Atât de proaste si din ce în ce mai multe !

Si cineva mi-a spus intr-o seara : " O legatura rupta odata , nu se naste a-2-a oara !"

Lady, stai chill ! Ei vor ceva serios, le-ai dat tot ce le’a trebuit si i-ai intors pe dos.

Si realizez ca pot sa uit tot ca si cum n-ar fi existat deloc. Întorc privirea peste umar, întâlnesc un altu’ în drum. Poate am pierdut ce aveam, pentru ceva mai bun !

Ca daca tu ignori tot ce te-nconjoara, asta nu înseamna ca o sa dispara!

Asa ca alunga grijile, ridica mâinile, agita?ie, galagie, scoate foile, vreau sa aud ca striga fiecare: " Daca timpul curge, sa curga în pahare. ! "?

Nu exista cai gresite, doar drumuri alese prost. Nu exista „ nu pot", doar „nu vad nici-un rost".

Am trecut de aparente, am gasit ce se ascunde în spate/ Ca noi am vazut esenta când ei se ascundeau de realitate.

Sa stii sa alegi cea mai buna cale când toti se îndoiesc de puterile tale. Sa ajungi sa pasesti lânga împarati si regi, dar în acelasi timp sa nu uiti cine esti !

Inevitabil, clipa m-a ajuns. Pentru o secunda, toti ochii s-au oprit din plâns !

Fa ce tre’ sa faci ca stii ca o sa ajungi dincolo de nori . Cineva ti-a dat aripi dar te-a lasat sa înveti singur sa zbori !

Atâta timp cât nu-ti pasa unde esti, nu te poti rataci…

Viseaza la ceea ce vrei sa visezi, du-te acolo unde vrei sa mergi, fii ceea ce vrei sa fii, ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui !

Nu totul e pierdut când te prabusesti. Viata are jocul ei, însa tu ai regulile tale.

Vreau ca cine ma va tine în brate, sa o faca asa cum trebuie !

Acum pot sa ascund fiecare lacrima ce-mi cade pentru ca am crescut. Cica acum sunt mare, iar câteodata nu-mi permit sa arat cât de mult ma doare.

O sa ramâna amintiri blocate în ochii nostri goi. Ca se-nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi.

Tu comentezi de altii, dar uita-te la tine! Ea stie sa tina un smecher, tu deabia te tii sa nu faci pe tine.

Nu mai pune tu atâtea sentimente din prima ca în scurt timp te lasa la pamânt mai rau ca heroina.

Suntem piesele perfecte dintr-un joc de sah pervers, unde nu exista reguli si toti merg pe interes.

Si imi pare rau de tot ce s-a întâmplat, stii bine.Cel mai mult îmi pare rau ca am pus suflet pentru tine !

Oricine te poate face sa zâmbesti sau sa plângi, dar e nevoie de cineva foarte special care îti împrumuta un zâmbet de-al lui când deja ai lacrimi în ochi.

Sometimes I just wanna stop giving a damn and just let them think what they wanna think about me.cause at the end of the day.I’m still me and they are still the clueless ones who pretend to know my story.

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zâmbet atunci când esti trist…

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, când pictez totul în negru si suspin în noapte fara sa te stiu aproape…

As alerga întregul pamânt . Sa stiu ca ajung cu bine . Sa stii as pleca în lume . Doar sa stiu ca ajung la tine !

Înca o seara începe gratios . Parfum în aer . Nimeni nu sta jos . Pahare pline . Agitatie . Si fetele fac senzatie!

Si stiu ca ma-nvârt într-o lume de nebuni…Fara cotiere, casca si fara instructiuni.

Zâmbeste frate si ia-o în brate, arata-i c-o iubesti si da-i sperante!

Acum ma uit pe geam si zâmbesc . Ca-s totusi amintiri frumoase în care inca ma regasesc.

Ai încredere în mine! Oricâti baieti ar fi în jurul meu, niciunul nu-i ca tine!

Realizez ca nu e corect , dar trebuie sa lupt. Cu zâmbetul asta pervers n-am timp nici sa plâng.

Erai pe primul loc, niciodata sa nu uiti ! Ca pentru tine am renuntat la multe si la multi !

De azi arunc totul la gunoi! Nu mai vreau nimic înapoi!

Ridica fruntea sus, sterge-ti lacrima, stiu ca te doare . Orice s-ar întampla trebuie sa fii tare !

Închid usa, sting lumina, trag oblonul si încui. Magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!

În lumea voastra falsa, noi zâmbim neconditionat.Mereu împreuna ca o poveste cu un final neterminat.

Ma vrei înapoi? Eu nu. Îti spun doar atât : nu miza pe faptul ca odata m-ai facut sa plâng…am mai crescut.

Si ti-as pune întrebari multe, multe… Da’ stiu ca raspunsurile tale vor fi mereu "…" puncte , puncte.

De ce sa spunem "lasa" când ar fi multe de zis? Sau sa facem la fiecare pas un compromis ?!

Sa iau partea pozitiva "Ma bucur ca esti bine ! " , sau partea negativa "M-am obisnuit fara tine ! " ?

Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, privim înainte si ironic le zâmbim.

Mereu s`a vorbit, s`a criticat despre trecut. Conteaza ce vei face azi, nu ce ai facut. winking

Râsul ei copilaresc ti-a ramas în adâncu’ sufletului . e inocenta , dementa , dulce când vrea . si ar fi putut fi . doar a ta !

Când cuvintele esueaza, muzica vorbeste.

Înca îl mai iubesti si esti pregatita sa`l ierti. Si probabil o sa`l ierti chiar dac`ai sa regreti.

# A început sa zâmbeasca mai des ¤ Iar ei întorc capul plini de interes ¤ Ce a fost sau nu în trecut, ¤ Acum ea a uitat de mult ! #

Sunt un om simplu, mai simplu decât tine; genu’ de persoana care vrea atât de multe si obtine

Face pe inabordabila, e un joc ce îl face des. Îsi joaca bine rolul, inocenta, chip pervers.

Mi-am dat seama ca viata este ca un bal mascat: dupa ce toata lumea si-a scos masca, distractia s-a încheiat.

Ca prietenii sunt falsi. Vezi ce faci, cu cine ramâi, pe cine lasi. Adu-ti aminte bine, cine a fost mereu lânga tine ! si daca n-ai stiut sa apreciezi, problema ta.

El **** pe alta, tu visezi ca proasta,Te ataci singura pe toata piesa asta.

Un zâmbet nu costa nimic. Zâmbeste si ziua ta va fi mai buna!

As vrea sa stii ca merg mai departe; as vrea sa vezi ca pot si fara tine. winking

Prietenia adevarata nu se exprima în cuvinte….Ea se simte!

A fost odata, nu de mult, ar vrea s-o ia de la inceput. Acum ei nu se mai gasesc, dar stiu ca inca se iubesc! ?

Miscarea asta a fost chiar proasta ,el cu lesa,tu cu limba scoasa .

Prefer intotdeauna adevarul in locul unei minciuni confortabile.

Tradez. Joc teatru. Manipulez. Înjur. Te pot minti în fata fara sa clipesc. Trag numai spre pericol de la un timp. Dar ma jur ca îmi place cum sunt si nu ma schimb happy !

Daca azi e naspa,mâine vom trece peste! Daca-s usi închise,nu-i nimic intram pe ferestre ! –

Ce`i al meu ` ! . E al meu ` ! .Nimmeni` sa nu iubeasca ` ! . Ce iubesc eu` !

| aaaaneeee explică:

Buburuza o ia in gura calumea; )

Soarta si destinul fa asta; )

Lasa fi tu desteptawinking

Si lasa-ma!

oh go on

| maly43 a răspuns:

• Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…
• A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.
• Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….
• Sunt oglinda adevarului uitati-va inauntru si descoperiti golul ce este in voi…
• Vorba multa…….saracia omului…
• Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?
• Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.
• Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul!
• Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!
• Domina ca sa nu fii domniat!
• Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…