| SdL123 a întrebat:

205/45 r16 ce cauciucuri sunt asemanatoare inaltime latime absolut tot din gama r15 si r14
si daca imi vor venii bine pe opel astra f 205/45 r16 adica am suspensie stock ma intereseaza sa nu atinga Cine imi poate raspunde la intrebari voi fi foarte recunoscator ofer funda + vot + foarte multe multumiri va rog foarte mult!

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Fratele meu are pe Astra H, dar nu sun sigur 205 sau 195.revin mine cu un raspuns sigur 100%

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pui doar ce cauciucuri sunt scrise pe cartea masinii, nu e nevoie sa le iei la ghici

| RaziMaaaaa a răspuns:

Poti sa iti pui si 17 daca nu iti atinge fata spatele nu are importanta prea mare, du-te la o vulcanizare auto care se ocupa cu jante si cu cauciucuri sh. Acolo puneti jenti 16-17 ce vrei tu pe fata si invarte masina la 360 grade. Daca se aude bataie cand faci cercul jentile nu ti se potrivesc. Iti spun din proprie experienta am jenti 17 la un golf 5 gti si am schimbat vreo 3 tipuri de jenti.
PSbig grinaca reusesti sa iti pui jenti mai mari decat scrie in carte (ca in talon nu mai sunt specificate) iti recomand sa te duci la arr sau RAR tot aia e si sa iti faci RECOMANDARE pe respectivele jenti care ti le pui. Costa 50-100 lei
Respect!

| SdL123 explică:

Deja mi-am pus 205/45 zr 16 si ta pe sosea extraordinar si se comporta foarte fain