| Alexandru_Stefan_1999_IezU a întrebat:

Am cumparat si eu o masina si fostul proprietar mi-a spus ca pot sa pastrez eu numerele de înmatriculare pe care le
are masina. Întrebarea e ma vor lăsa cei de la drpciv sa pastrez numerele având în vedere ca sunt "MAI"?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai si ce daca sunt mai?
numerele nu se schimba la transcriere decat daca schimbi judetul sau fostul proprietar le vrea inapoi

| mgtow a răspuns (pentru suntserios):

Depinde nu prea ai dreptate, cand eram sofer pe autobuz in Brasov autobuzele moderne aveau matricula de Bucuresti, incepea cu B, ei le schimba domiciliul in baza de date fara sa modifice matricula. Normal ar trebui sa modifice si matricula dar legea permite sa ramana asa cu ele.

| suntserios a răspuns (pentru mgtow):

Probabio erau in leasing si de aia aveau nr de B. Ca firma de leasing avea sediu in B

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te lasa, schimbi doar domiciliul cu ala unde stai si in baza de date te vor baga ca noul proprietar, multe masini, camioane etc care se alfa in alte orase au matricule din alte judete

| OldSoul a răspuns:

Pai si ce daca sunt MAI?
Era o problema daca incepeau cu MAI, asa, cat numarul e de genul VS 69 MAI nu are nimic.