| LucreziaVanNecker a întrebat:

Am inceput scoala de soferi acum 11 luni (deci mai am cam o luna pana expira). Am sustinut examenul teoretic, l-am luat cu 23 de puncte, insa am picat traseul.

Doresc sa sustin din nou examenul teoretic. Este necesar sa platesc alte taxe (pe langa cele platite deja la prima incercare), sau ma pot prezenta cu acelasi dosar si fara nici o alta taxa?

Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai este nevoie sa sustii examenul teoretic si nici nu cred ca se mai poate, in orice caz intereseaza-te la Serviciul de permise.
Pentru a putea sustine examenul practic va mai trebui sa faci 6 ore de conducere.
Pentru repetarea examenului este necesar sa mai platesti taxa de 6 lei, alta taxa nu mai trebuie.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Din cate stiu, trebuie sa dai din nou doar orasul.

| BJK1903 a răspuns:

Daca ai picat traseul inainte de 5 octombrie trebuie sa dai din nou examenul auto(sala), daca ai picat dupa 5 octombrie nu mai e nevoie de examenul auto. Trebuie sa platesti din nou adeverinta aceea de 6 lei, si cazierul daca mai e valabil sau a expirat. Daca ai dat examenul auto dupa 5 octombrie, trebuie sa faci 3 sedinte de condus(asta e noua lege), ai facut cele 3 ore de condus te duci la DRPCIV din orasul tau si te programeaza pentru sustinerea traseului. Sper ca te-am ajutat. happy