| MarianCalin a întrebat:

Am nevoie de o recomandare, din proprie experienta, in alegerea unui auto (intretinerea sa fie ieftina, principal criteriu). Variantele la care ma gandesc sunt peugeot 107/smart forfour/ vw polo/ toyota yaris, doar benzina 2004-2008. Astept experientele voastre cu una din ele.

Răspuns Câştigător
| UsernameSamsung a răspuns:

Caută sa îți iei ceva din popular si ieftin de întreținut, iar cand te duci sa faci achiziția uitate bine ce cumperi nu tolera nimic sunt bani tai, nu te grăbi, gen eu cand am fost sa imi achiziționez o mașină aveam sentimentul ca gata asta e, ei bine nu este asa uitate bine la cum merge mașina daca întrerupe in mers, daca are scurgeri, daca scoate fum in special sa nu fie de culoare albastra ca o sa bagi vreun litru de ulei la 700km, vezi daca troncane uitate ba chiar si sub presuri sa nu aibe scurgeri de lichid unele au caloriferul spart, si ar mai fi forte multe de spus insa as avea de scris un roman?
Cum zic eu mereu trebuie sa ai si putin noroc. Bafta la cautat mașina potrivita?

2 răspunsuri:
| Anonim99876 a răspuns:

Cel mai ieftin si usor de intretinut este un autoturism din marca VW. Piesele sunt destul de ieftine, poate cele mai ieftine de pe piata, dar si in numar foarte mare la dezmembrari, e imposibil sa nu gasesti piesa dorita.

| Stancu_Marius_1974 a răspuns:

Eu din lista ta, asi opta pentru vw polo. Exclude peugeot din lista daca vrei sa nu ai martori aprinsi in bord cam tot timpul.