| nonymes a întrebat:

Salut,
Ce site-uri de vanzari masini din Germania sau Romania imi puteti recomanda (am cautat deja pe autoscout24, mobile.de, autouncle, iar din Ro pe autovit, olx, carzz, la jumate)...caut ceva sub 2000 EUR, an incepand cu 2004/2005, de preferabil Benzina+GPL...e mai ieftin la consum.
*masina pentru incepatori. ceva mic..cutiuță, dar nu chiar smart de 2 perslaughing VW/ Peugeot/ Opel/ Ford/ Nissan/ Chevrolet Aveo/ Smart Forfour/ de ce nu, Sandero...

1 răspuns:
| Carbit9669 a răspuns:

Marketplace pe zona in care vrei sa achizitionezi.Din modelele mentionate nu as recomanda niciun smart nu au fiabilitate si nissan nu cred ca se incadreaza in buget cel mai bine iti iei un Golf 4(de preferat alh) am un prieten a dat 3000 de lei si merge super ok, ford focus prima generatie la fel foarte bun mai ales motorul de 1.6 e destul de fasnet, iar la opel astra G ar fi mai fiabil decat astra H, peugeot ai putea gasi 206 dar e mic rau