| Roberto24 a întrebat:

Am o drujba micul padurar, si cand o bag in lemn moare.Nu vreau raspunsuri de genu, filtru de aer e infundat sau lantul e prea strans am incercat de toate.

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Lantul cum e? Daca se blocheaza e posibil sa fie lantul prea tocit, ascute-l putin.

Bula
| Bula a răspuns:

E pentru MICUL PADURar, cum spune si numele.
Nu taie lemne, doar tufe, trestii, chestii...
big grin

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu vrei sugestii, dar vrei o minune care sa-ti faca drujba functionala.
Iti dau eu una: schimba drujba cu una noua.

| OldSoul a răspuns:

Pai colegu, daca ai incercat toate de ce mai pui intrebarea, acum serios?
Cand aud eu ca ai incercat toate, nu mai inteleg nimic, in cel mai bun caz nu stii tu sa o folosesti.
Probabil nu stii nici sa o folosesti si cel mai sigur nici sa o repari.
Asadar, ia-o si du-te cu ea la cineva care se pricepe sa le repare, daca nu ai cunostintele necesare, degeaba incerci tu toate posibilitatile cat timp nu stii cum ar trebui sa fie.

| Roberto24 explică (pentru OldSoul):

Eu m-am referit ca sa nu imi ziceci ca filtru de aer e infundat sau lantu e prea strans sau toci. Vream niste propuneri, ca sa unmbu la motor ceva(mersi pentru raspuns, oricum nu mi-a folosit)tatal maeu e mecanic dar e plecat in Anglia si se pricepe bine, dar o zis ca el nu imi zice ca o stric de tot)

| OldSoul a răspuns (pentru Roberto24):

Ai face bine sa-l asculti pe tatal tau ca vad ca noua ne ceri sfaturi dar tot nu ti cont de ele.
Oricum acea drujba e o chinezarie de doi bani, ia-ti un husqvarna daca vrei sa faci treaba...

| Roberto24 explică (pentru OldSoul):

Am si drujba husqvarna 136 dar vreau sa o fac si pe asta.Eu ma pricep cat de cat la drujbe, dar vreau o parere de la cineva care se pricepe bine.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Micul padurar este fabricat de micul chinez.
Daca scazi transportul din China, profitul vanzatorului si tva-ul mai raman 100 de lei.
Este deja un miracol tehnologic daca reusesti sa tai o caruta de lemne cu ea.