| Claudiu19992 a întrebat:

Am o problema cu o electrovalva la o pompa de injectie la un tractor FENDT.
Cand o pun pe direct porneste, nu vine curent pe fir-ul din bord. Care este problema?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Verifică intrerupătorul daca are ceva, ca daca pe direct merge, atunci problema este intrerupătorul.

| Claudiu19992 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Contactul nu are nimic dar nu gasesc rele-ul de la pornire.
Modelul e Fendt Favorit 515c.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Claudiu19992):

Sorry, eu sunt de auto nu cunosc tractorul asta.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

E problema ca e contactul terminat. pune un intrerupator separat si pornesti / opresti din ala.

| Claudiu19992 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Am verificat contactul si nu are nimic. Dar care este releul la pornire?
Modelul e Fendt Favorit 515c.