| Ionela_Mihaela_1996 a întrebat:

Am Opel Astra G si F 1.7 Diesel....si mi se aburesc geamurile chiar si cu caldura pornita...cum pot sa rezolv acesta problema?

6 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Verifica daca caldura iese prin fantele de aer de la baza prbrizului, eventual cauta daca butonul ce schimba directia distribuiri aerului sa lucreze si sa nu fie doar de forma.Ideia este ca poti verifica cu mana dupa ce incalzesti bine motorul,pui mana la baza parbrizului si vezi singur daca iese aer fierbinte,daca nu inseamna ca nu lucreaza distribuitorul,un fel de robinet cu mai multe cai de aer (impropriu spus ) deci acesta nu se schimba in functie de directia data de tine din panoul de comanda de pe paoul de bord, directii ce pot fi: la parbriz, la laterale, la podea, sau combinate..Bafta.

| marcous a răspuns:

Dai cu carpa pe geamuri

| Ionela_Mihaela_1996 explică:

Toate geamurile se aburesc si distribuitorul fuctioneaza?

| Ionela_Mihaela_1996 explică:

Toate geamurile se aburesc si distribuitorul functioneaza!?

| Ionela_Mihaela_1996 explică:

Toate geamurile se aburesc si distribuitorul functioneza!?

| Alexandru_Sandu_1988 a răspuns:

Problema asta o am si eu nu-s ce sa mai fac, cica ar fi clapeta de recirculare stricata