| anonim_4396 a întrebat:

Golf 3 diesel sau opel astra f diesel?

Răspuns Câştigător
| cata0891 a răspuns:

Golfu 3 cel de 1.9 TDI este excelent...cosum ffff bun si este o masina pur nemteasca, dar si opelu este bun numai ca la opel trebuie sa ai grija daca il vrei diesel. exista 2 tipuri de motoare:ambele de 1700cmc dar unu e de 60cp si unu de 80cp motor de Isuzu, acesta e mai bun. Oricum iti recomand Golf3 TDI, ai 90CP, consum bun, putere suficienta, e tipla. Funda?

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Golf 3 are o ținută de drum mult mai plăcută decât astra, este mai mic, deci mai ușor de parcat și de asemenea are greutate mai mică, ceea ce înseamnă consum mai mic.

| IonutAxi a răspuns:

Ce iti place tie mai mult
Mie imi place mai mult Opel Astra

| andrei47 a răspuns (pentru IonutAxi):

Sti ca ma refer la modelul ala vechi, dinainte de 2000, tatal meu ar vrea astra( prima mea masina, pentru ca anul viitor imi iau carnetul) dar mie imi place mai mul golf 3, astra este pea asutita, intelegi? acum vreau sa stiu cum se conduc ambele, cum se comporta la curbe, etc...

| IonutAxi a răspuns:

La condus e mai confortabila golf 3 si e si mai faina.

| stejara a răspuns:

Astra f. golfurile 3 au probleme in timp cu rugina la aripi.