| Ionela_Mihaela_1996 a întrebat:

Am Opel Astra G / F Diesel 1.7, mi se aburesc toate geamurile chiar daca distribuitorul merge, si vara pe ploaie la fel ...Ma puteti ajuta?!

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu conteaza masina. Se intampla
datorita diferentei de temperatura.
Acuma iarna nu da la maxim temperatura interioara. Cam 70-80%.
Chiar daca se incalzeste mai greu.
Si vara deschide putin geamul ca temperatura sa se egalizeze.

| AgathaRo a răspuns:

Cand dai sa dezabureasca dai intre cald si rece. Dupa 5 minute se dezaburesc.

| MrSoapte a răspuns:

Probabil este selectat pe modul "recirculare"

| andreitony a răspuns:

Da temperatura la rece si indreapta spre geamuri se dezaburesc sigur

| Adrianbistry a răspuns:

Exact cum spun ceilalti. temperatura trebuie sa fie medie.