| bandoiu a întrebat:

Am si eu o problema la un golf 4. Îmi pierde lichid pe la servodirectie, mai exact pe la roata stângă. momentan nu dispun de bani pentru schimbarea ei, așa ca am vorbit cu un mecanic si mi a spus ca daca o sa completez mereu, pot sa mai aman. întrebarea este cu ce trebuie sa completez? Ulei sau lichid de servodirectie? Va rog sa ma lămuriți si pe mine ca pe net sevorbea numai de culoare. laughing multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ulei de servodirectie. E tot aia cu uleiul pentru cutiile automate.
I se poate spune si lichid... E rosu.

4 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Ulei pentru servodirectie.

| luky2 a răspuns:

Cumperi 1 litru de ulei pentru servodirectie de la piese auto sau peco. urmaresti tot timpul sa nu scada nivelul sub minim.probabil ai o conducta sau furtun fisurat

| bandoiu explică:

Mi as fi dorit eu, dar nu e nici conducta si nici furtun figurat. Îmi curge din burduf. deci trebuie schimbată sau reconditionata caseta de directie din cate am inteles.

| bandoiu explică:

Mai am o intrebare. Eu am pus roata de rezervă cam acum o luna pe partea stângă, si chiar pe partea stângă îmi pierde lichid. poate avea vreo legătură? Ca dimensiune, estetot R14.