| anonim_4396 a întrebat:

Am suspensia de pe spate stanga dusa de tot. Azi s-a dus si aia de pe dreapta fata. Cat mai merge masina asa? Ca daca ma bag trebuie sa le schimb pe toate si ma costa ffff mult toate 4. Fac glovo cu ea si ma gandesc sa mai merg cu ea 2 luni asa, credeti ca patesc ceva? Maxim se rupe arcul nu?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ești un pericol public cu tigaia aia pe roți. Repar-o sau suie-te pe bicicletă

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa o repari nu poti pune in pericol viata oamenilor participantilor la trafic ca nu i rti convine tie sa dai bani, masina este a ta sau a firmei? Daca este a ta ori o repari ori i ei bicicleta nu crezi ca mergînd cu masina defecta in trafic poti risca o amendă de la politie? Toti cei care vor sau care au masdini trebuie sa stie ca costă foarte mult intretinerea ei, astea includ taxe impozite si reparatii.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Suspensia" nu e un singur component.
Tu nu ar trebui sa ai permis.
Daca e dus arcul, sta masina foarte jos, in curand va cadea de tot pe asfalt. Daca e dus amortizorul, sare arcul si se intampla acelasi lucru.
Daca e vorba de alte articulatii ori punte, iti sare roata candva, sau cel putin se disloca si atinge in caroserie.
Toate duc spre imobilizare. Vei plati o platforma cu tot cu manopera pentru mutare, mai mare decat valoarea conservei.
Nu mai vorbim de riscul la care expui pietonii pe langa care treci, ca poti in orice moment sa schimbi involuntar directia spre ei, ori sa zboare roata in ei.

| relian a răspuns:

Nu se intampla nimic, nu se rupe nici un arc.Nu trebuie sa schimbi pe toate, schimba doara telescoapele.Si pe astea le poti schimba pe rand pe spate, apoi cand ai bani si pe fata.Nu te lua dupa turbina si altii profesionisti,habar nu au ce vorbesc.

Ai toate piesele acolo,deci singurul lucru naspa este legat de masina ta,de tine,o sa zdruncine,legenea etc mai mult decat normal,dar nu se intampla nimic grav.
Deci atat trebuie sa cumperi telescoape,in rest care is alea toate? Ar mai fi ceva bucse sau cum le numesc romanii cauciucurile alea de la brate,atat ope spate cat si pe fata.

Dar cum am zis schimbi pe spate doara telescoapele si eventual bucsele,apoi cand ai bani schimbi si pe fata.
Ori scahimbi pe fata, acolo e greutatea mai mare ca ai motorul, iar cand ai bani, schimbi si pe spate.

Nu schimba arcurile ca alea is bune, arcurile se schimba numa daca is rupte, ori nu ai deloc laughing
Deci poti sa mergi cu ea asa si mai mult de 2 luni, no sa patesti nimci nici tu nici alti oameni, nici nu se rupe arcu, atata timp cat ai telescoapele la locul lor.
Doar sa mergi mai usor, ori la curbe so lasi mai incet.