| Swt9999 a întrebat:

Salut cat ma costa sa schimb la o masina volanul de pe dreapta pe stanga? este un audi a4 din 2008

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine las-o asa ca e mai smechera. in orasul de care apartin lumea ma vede ca pe o vedeta cand conduc pe dreapta

| mihai69 a răspuns:

Mă tem că (mult) mai mult decât ai dat pe ea:
- trebuie schimbat mai mult decât „volanul": coloana de direcție, pedalierul, amplasarea unor accesorii (rezervor servo etc.), bordul etc.;
- posibil să fie nevoie să fie schimbată toată partea frontală a caroseriei.
Crezi că merită? Mai ieftin ieși dacă instalezi camere și ecran care să „vadă" ceea ce ai vedea dacă ai sta pe locul din stânga.

| Swt9999 explică (pentru mihai69):

Okay mersi frumos

| mihai69 a răspuns (pentru Swt9999):

Cu plăcere. PS cred că mai trebuie pus și tariful celor de la RAR pentru refacerea cărții de identitate a mașinii pe noua variantă.

| Staif a răspuns (pentru mihai69):

"Camere si ecran"? rolling on the floor
Ideea e ca se vor taxa mai mult autoturismele cu volan pe dreapta. Nu urmaresti stirile?

| OldSoul a răspuns:

Depinde despre ce model vorbim, daca e B7, undeva la 1500€.
Daca e vorba despre B8, undeva de la 2000€.
Asta incluzand piesele si manopera, manopera fiind socotita la suma de 500€.

| xerxes1 a răspuns:

Facut tiganeste intr-un garaj costa in jur de 1000E. Facuttot tiganeste intr-un service trece de 3000E.
Trebuiesc prelungite cam 200 de fire electrice,inlocuita caseta de directie,mutat pedalierul,inlocuite cateva trasee de teava de la pompa de frana,inlocuit bordul,mutate comenzile de la geamurile electrice pe cealalta usa, climatizarea mutata toata de pe stanga pe dreapta, refacuta geometria, caseta de sigurante, trasee electrice.

| nmlnmlnmlooo a răspuns:

Pe unchiul meu l-a costat in jur de 500 si ceva de euro la un Passat din 2006. Cel mai bine ar fi sa întrebi la un atelier specializat