Am un ATV 125CC nu da nici scanteie. Am schimbat si bujia si bateria si tot nu porneste ma poate ajuta cineva? vreau sa fie raspuns sigur.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar un mecanic auto ai folosit?
De cand copii mici stiu mecanica auto?
Nu crezi ca-i mai sanatos sa nu schimbi piesele care nu sunt stricate, ci doar pe cele care nu functioneaza?
Pentru asta, este mai sanatos sa duci motorul ala la un mecanic, sa-l repare!

| DaniTDCI a răspuns:

Salut, verifica sa nu fie intrerupta fisa bujiei, schimba cdi-ul si bobina de inductie, succes

| DaniTDCI a răspuns:

Poti schimba si magnetoul daca nu iti da curent deloc

| Basturea_Radu_1995 a răspuns:

Uita-te in spatele atv-ului daca ai un intrerupator care se leaga de tine, scoate mufa de la intreruator.