| Vasile003 a întrebat:

Am un piaggio ciao are motor 65cc și i-am făcut resonator(expansion chamber) și după ce i-am pus resonatorul nu mai are aceeasi putere la pornire de pe loc cum avea cu cel stock, ce i-as putea face la resonator?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Să-l arunci și s-o lași cum a făcut-o fabrica.

| GuraLumii1 a răspuns:

Salut. Din ce stiu eu, motoarele in 2t se folosesc si de compresia gazelor evacuate pentru putere (de-acolo si tobele sport cu cot).

Din pacate, singura varianta o vad sa iei alta toba, daca pe aia ai stricat-o.