| andrei2548 a întrebat:

Am un piagio bravo i-am schimbat pistonul si segmenti i-am reglat aprinderea are compresie nu porneste ce pote fi va rog ajutati-ma.

1 răspuns:
| ElGreco88 a răspuns:

Dupa ce incerci sa il pornesti, daca tot nu porneste verifica bujia, daca e uda / plina cu benzina inseamna ca bujia nu este buna. Daca zici ca motorul practic l-ai facut / rezolvat si bujia e noua si tot nu porneste, verifica daca vine curect in varful bujiei daca nu vine inseamna ca firul care se conecteaza la bujie este intrerupt!