| mocanassorinas a întrebat:

Am un scuter kymco movie 125 am turnat ulei,, sintoil,, dar pe motor e recomandat,, sigma,,.Si ma intreb poate fi de la ulei ca iese un fum albastru pe teava de esapament? Va rog spuneti-mi imi trebuie raspunsul rapid

Răspuns Câştigător
| Sellak a răspuns:

Pai de la ulei e, motorrul consuma foarte mult ulei de aia scoate fum albastru, du-te la un service sa-ti faca schimbul de ulei si sa-ti schimbe filtrul. De obicei cand faci schimbul de ulei e recomandat sa schimbi si filtrul.
Incerca sa-i pui uleiul recomandat de producator ca sa nu mai ai surprize.

3 răspunsuri:
| Sellak a răspuns:

Daca iti scoate fum albastru inseamna ca iti consuma foarte mult ulei, uite-te la filtru si mergi la un service pentru un raspuns mai exact.

| mocanassorinas explică (pentru Sellak):

Mi-a spus ca poate fi de la ulei
poate sa fie?

| mocanassorinas explică (pentru Sellak):

Multumesc mult de ajutor

| Sellak a răspuns (pentru mocanassorinas):

Pai de la ulei e, motorrul consuma foarte mult ulei de aia scoate fum albastru, du-te la un service sa-ti faca schimbul de ulei si sa-ti schimbe filtrul. De obicei cand faci schimbul de ulei e recomandat sa schimbi si filtrul.
Incerca sa-i pui uleiul recomandat de producator ca sa nu mai ai surprize.