| Ignat_Lorenzo_1990 a întrebat:

Audi A6 fabricata in 2017, motor 2, 5 disel, sa introdus apa din greseala in galeria de admisie multa, a pornit foarte greu, dupa foarte multe incercari motorul functioneaza cu intreruperi si iese fum albastru pe teava de esapament. Ce s-a intamplat?

4 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Ce imaginatie bolnava ai coiule!

| lonewulf a răspuns:

Ce sa se intample? Tocmai ce ai distrus un motor! Cand ajunge apa in pistoane se demonteaza motorul. Nu mai incerci sa dai nici macar la cheie odata! Altfel blocul motor e compromis datorita presiunii, chiuloasa e facuta varza, supape indoite, camasile la pistoane praf. Pe romaneste: poti sa te pisi pe motorul ala!

| relian a răspuns (pentru lonewulf):

laughing esti tare de tot laughing

| adrian3224 a răspuns:

Apa se baga din prostie nu din greseala.