| thankunext a întrebat:

Am vazut o stire ca un instructor auto primea mita 500 de euro ca sa-ti dea permisul dar... nu e mai ieftin sa faci scoala de soferi si atat?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, acum sunt cercetati penal toti care au luat spaga si au dat permise pe gratis, fiindca sunt soferi sunt analfabeti care nu stiu sa citeasca si nici nu cunsoc regulile de circulatie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O fi mai ieftin, dar nu toți sunt și capabili să facă școală aia și să ia examenele

| AtomiX a răspuns:

Mai ieftin este, dar cum sa faci scoala de soferi cand 3/4 din soferii tarii nu stiu nici sa citeasca. Cand am dat sala acum muult timp, dar chiar si acum daca vrei mergem la sala si vezi cum sunt multi care nu stiu nici sa citeasca intrebarile, d'apai sa mai fi si invatat legislatie etc...si dupa tine miram de ce intra X pe contrasens sau nu da prioritate..ca el nu stie ce sunt alea.

| thankunext explică (pentru AtomiX):

Dar nu inteleg de ce ar fi atat de greu sa inveti sa citesti...
Lene cronica, altfel nu-mi explic

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru thankunext):

Multi sunt tigani care nu au fost nici o zi la scoala sau care au 2 clase, ce pretentii ai de la ăstia? Ei nu stiu sa citeasca nu stiu sa scrie, dar au permise de conducere pe șpăgi, au in schimb 500 de euroi

| Surubelnita568 a răspuns:

Nu, daca dai examenul de 47 de ori si tot nu-l promovezi...

| denisajunkie01 a răspuns:

Plăteau instructorul cu care au făcut deja școala de șoferi. Adică, au făcut și școala, au dat și mita ca să-l ia din prima. Tu chiar n-ai învățat cum stau lucrurile laughing)

| thankunext explică (pentru denisajunkie01):

Pai e si mai grav, nu vreau sa cred ca exista asa ceva laughing