| JusTPauL a întrebat:

As vrea sa pun alte difuzoare pe un seria 3 320d din 99.
Ce difuzoare mi-ati recomanda?
Am vazut ca au difuzoare bune cei de la be-loud.ro
Ceva cunoscatori? dau funda cine ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Cunoscator in domeniul audio da,in domeniul BMW-urilor,nu,deci spune ce diametru au difuzoarele, oricum daca vrei ceva mai serios, pe langa difuzoare, o sa trebuiasca si un amplificator, ca degeaba pui difuzoare de 70W RMS cand player-ul scoate doar 25W RMS, iar pe langa amplificator mai ai nevoie de un kit de cabluri (unul bun, nu la 30 de lei), dupa asta o sa mai ai nevoie de un adaptor de semnal high-low, asta doar in cazul in care CDplyer-ul nu are iesire pentru amplificator.

| JusTPauL explică (pentru ombladon):

Nu stiu exact ce diametru au.din cate am auzit cele din usile din fata au 13 cm (sau poate 16.5) dar multi zic ca 13, m-am gandit sa pun http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare-auto/Ground-Zero/Iridium/GZIC-525X/ daca tot e de 13.
Stiu ca ground zero sunt difuzoare bune, daca stii altceva, recomanda-mi.
Nu stiu daca duce amplificatorul, la cum se aude, as zice ca cele de pe fata au 30-40w iar cele de la capul pasagerilor din spate cam 50w.

| ombladon a răspuns (pentru JusTPauL):

Sunt bune alea.

| JusTPauL explică (pentru ombladon):

O sa duca casetofonul 4 difuzoare din astea?

| ombladon a răspuns (pentru JusTPauL):

Nu,casetofonul are maxim 25W RMS pe fiecare canal.